НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Держенергоефективності із данськими партнерами розглядає можливості фінансування «зелених» проектів в Україні! 25.03.2018

Цьому питання була присвячена зустріч радника Голови Держенергоефективності Костянтиня Гури та фахівців Агентства із Директором з інвестицій та керівником проекту «Danida Business Finance» (http://um.dk/da/danida) Тіною Хансен, а також представниками Посольства Королівства Данії в Україні (http://ukraine.um.dk) та Українсько-Данського енергетичного центру (http://www.udec.org.ua).

Сторони сфокусувалися на можливостях співробітництва України та Данії  у рамках проекту «Danida Business Finance» (http://um.dk/da/danida/danida-business/danida-business-finance).

Як повідомила Тіна Хансен, основна мета проекту – забезпечити фінансування великих інфраструктурних проектів, насамперед державних, у країнах, що розвиваються. Проекти повинні бути не комерційними та спрямовані на вирішення соціально-економічних проблем.

Сторони розглянули можливості надання програмою «Danida Business Finance» пільгових безвідсоткових позик на проекти з модернізації систем теплопостачання, а також переробки сміття для отримання енергії в українських містах.

За результатами зустрічі домовлено поглиблювати інтерес «Danida Business Finance» до України та разом опрацювати можливі шляхи реалізації перспективних «зелених» проектів.

Нагадаємо, що 5 квітня 2017 р. у рамках офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Данії підписано Меморандум про співпрацю України та Данії у сфері енергоефективності та відновлюваній енергетиці (http://saee.gov.ua/uk/news/1679).

Серед пріоритетних питань співробітництва – обмін досвідом щодо державної підтримки та передових практик виробництва енергії з відновлюваних джерел, підтримка реалізації спільних проектів, у тому числі щодо встановлення твердопаливних котелень, БіоТЕЦ, заводів з генерації енергії із сміття.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2269

Related articles: