НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Держенергоефективності презентувало нідерландському бізнесу широкі можливості реалізації «зелених» проектів на Вінниччині 13.06.2018

«Вінницька область – один із перспективних регіонів України для впровадження проектів із використанням відновлюваних джерел енергії, особливо біомаси», - підкреслив Юрій Шафаренко, директор Департаменту відновлювальних джерел енергії Держенергоефективності, виступаючи на конференції «Нідерландські рішення використання енергії з відновлюваних джерел для України» у Вінниці.

Конференція відбулася за ініціатив групи нідерландських компаній - учасників Програми «PIB Biobased Energy Ukraine», Посольства Нідерландів в Україні та інформаційної підтримки Держенергоефективності.

Як повідомив Ю. Шафаренко, станом на 1 квітня 2018 р. у Вінницькій області діють 76 об’єктів відновлюваної електроенергетики, які працюють за «зеленим» тарифом:

Разом з тим, у Вінницькій області працюють 30 об’єктів, що виробляють теплову енергію з біомаси. Їхня  загальна потужність - 20 МВт.

«Впродовж останніх кількох років ми удосконалили законодавство таким чином, щоб створити інвестиційно-привабливі умови для бізнесу. Це і прив’язаний до курсу євро «зелений» тариф, що нівелює ризики інфляції, і прозора система встановлення тарифу на тепло «не з газу», і довгострокові договори на «чисту» електроенергію. У наших найближчих планах – створити конкурентоспроможний ринок твердої біомаси», - розповів Ю. Шафаренко та закликав нідерландські компанії налагоджувати партнерство із українським бізнесом.

У свою чергу, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій (https://www.facebook.com/profile.php?id=100002117726065) окреслив досягнення регіону у зменшенні споживання газу та зацікавленість регіону у нових інвестиційних проектах: «Якщо говорити мовою цифр, то протягом 2014-2017 років споживання газу на території Вінницької області скоротилося майже вдвічі. У грошовому еквіваленті це майже 2,5 млрд. гривень.  Більше того, Вінницька область, яка не має багато сонячної енергії, завдяки створеним на ринку конкурентним умовам, генерує сьогодні 25 % сонячної енергії в Україні. І попереду у нас ще дуже багато амбітних планів».

Також у конференції взяли участь заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський та радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Каролін Спаанс.

Компанії нідерландського консорціуму «PIB Biobased Energy Ukraine» (http://www.biobased-ukraine.nl) презентували власні напрацювання представникам агробізнесу, компаній у сфері відновлюваної енергетики та харчової промисловості регіону.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2419

Related articles: