НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Держенергоефективності разом із Миколаївською міською радою опрацьовують шляхи впровадження нових потужностей з генерації «чистої» енергії, у тому числі зі сміття! 06.06.2018

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із заступником мера м. Миколаїв Олександром Омельчуком та його колегами обговорили вигідні для міста проекти у сфері «чистої» енергетики, переробки сміття та енергоефективності.

Вже понад три роки Миколаївська міська рада (https://mkrada.gov.ua) тісно співпрацює із Держенергоефективності у зазначених напрямах. Зокрема, підписано 3 Меморандуми щодо впровадження:

Так, для населення та ОСББ діє програма співфінансування 30% суми «теплого кредиту» або 25% річних. Попит на програму настільки високий, що із виділених на цей рік 3 млн грн. фактично всю суму відшкодування вже виплачено лише за кілька місяців 2018 року. Зокрема, майже 2,5 млн грн. – для 13 ОСББ, що свідчить про масштабні заходи з енергоефективності за «теплими кредитами».

Враховуючи таку затребуваність місцевої підтримки, міська рада планує виділити додатково 5 млн грн. на співфінансування за «теплими кредитами».

Крім цього, Миколаїв займає друге місце серед міст України за кількістю укладених ЕСКО-договорів, а саме – 26 контрактів.

«Також, у співпраці із Агентством, беручи до уваги наші рекомендації, місто розпочало енергомоніторинг фактично всіх бюджетних установ. Наразі триває робота щодо грунтовного впровадження систем енергоменеджменту», - повідомив С.Савчук.

На фоні таких успіхів влада міста розширює партнерство із Держенергоефективності та тепер фокусується на проектах із використанням відновлюваних джерел енергії, а також сміття.

Зокрема, сторони обговорили та домовилися разом детально опрацювати:

«Крім цього, плануємо зміцнити співпрацю із Миколаївською міською радою, підписавши Меморандум про партнерство у відновлюваній енергетиці», - повідомив С.Савчук.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2404

Related articles: