НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Екологічні котли ефективно спалюють сиру біомасу з вологістю до 70% 19.02.2016

Інженер Jerzy Majchrzak сконструював і виготовляє обладнання для спалювання органічної маси з незвичним процесом спалювання. 

 
Екогенератори цього розробника виготовляються для вироблення теплової енергії з мокрого палива (солома, дерево) – вода в паливі є головною, адже основна енергія отримується при спалюванні водню і окису вуглецю, які отримуються в процесі піролізу в тому ж генераторі. Новинкою є те, що для реакції газифікації, потрібна сира біомаса з вологістю близько 70%, яка є фактично негорючою або важкогорючою для іншого енергетичного обладнання. Попіл з такого рослинного палива є чудовим добривом. 
 
Завжди вважалося, що паливо, яке спалюється в пічці чи в котлі, незалежно від його вигляду, повинно бути сухим. А в даному обладнанні навпаки: чим вологіше паливо, тим краще. Крім вологого дерева і соломи, можна тут спалювати використані шини, штучні матеріали, м’ясно-кісткові відходи, невикористані пестициди і інші небезпечні хімікати, що не створює небезпеки для довкілля. 
 
Процес спалювання відбувається в три етапи. В першому, з органічної маси отримують окис вуглецю (С + ½О2 = СО), який в другому етапі спалюється і отримується двоокис вуглецю (СО + ½О2 = СО2). На цьому етапі відбувається найважливіша реакція розкладання води, яка міститься в паливі (фактично це вже пара) на водень і кисень. Отриманий водень спалюється на третьому етапі, отримується дуже висока температура – до 1600°С. Важливий елемент всього процесу, розкладання води на водень і кисень (другий етап), в нормальних умовах при атмосферному тиску ця реакція вимагає високої температури - до 1400°С. При зниженні тиску, температура може бути значно нижчою. За допомогою осьового вентилятора створюється тиск нижчий 1 атм, що значно полегшує розкладання водяної пари – для цього споживається енергія палива, котру отримують під час спалювання водню – отримуючи високу температуру спалювання, що дозволяє виконати повне спалювання і не забруднювати повітря в тій мірі, в якій це роблять нормальні котли і не потрібно сушити палива, напр., вологого дерева, соломи.
 
10.jpg
 
Це оригінальне обладнання створює шанс для очищення довкілля від сміття. Процес знешкодження непотрібних пестицидів вимагає температури 1200°С протягом кількох секунд. При традиційному спалюванні, дуже важко отримати такі умови. 
 
Понад 100 одиниць такого обладнання працює в різних державах, зокрема на сушарках дерева, щоб використовувати для спалювання мокру тирсу. Одним з прикладів використання є агрегат потужністю 2 МВт, який використовується для сушіння зерна. Власник обладнання спалює солому, яка була в тюках по 200 кг і викорчувані дерева після чищення полів – зразу попадають в котел без обробітку. На годину роботи потрібно один тюк соломи.
 
http://ecotown.com.ua/news/Ekolohichni-kotly-efektyvno-spalyuyut-syru-biomasu-z-volohistyu-do-70/
 
 

Related articles: