НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Голова Держенергоефективності презентував інвесторам привабливі для капіталовкладень напрями відновлюваної енергетики України! 29.03.2018

Динаміку розвитку «чистої» енергетики в Україні та її інвестиційний потенціал обговорювали учасники конференції «Ukraine Renewable Energy & Power Infrastructure Investment Conference», організованої «Euroconvention Global» (http://www.conventionventures.com).

У дискусії також взяли участь голова правління Біоенергетичної асоціації України (http://www.uabio.org) Георгій Гелетуха, голова Української вітроенергетичної асоціації (http://uwea.com.ua) Андрій Конеченков, керівник Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (http://www.merp.org.ua) Діана Корсакайте, президент Української асоціації з відновлюваної енергетики (http://uare.com.ua) Олексій Оржель, координатор програм Представництва Фонду Бьолля в Україні (https://ua.boell.org) Оксана Алієва, науковий співробітник Інституту економіки та прогнозування НАН України Олександр Дячук.

«Ефективні законодавчі стимули, впроваджені за останні три роки, а також політична воля і активність місцевої влади та громад дозволили пожвавити розвиток «чистої» енергетики», - наголосив С.Савчук.

Стрімке збільшення нових потужностей відзначається у сфері виробництва як теплової, так і електричної енергії з відновлюваних джерел.

Також Голова повідомив, що наразі у фокусі уваги Агентства – стимулювання розвитку ринків:

Особлива увага приділяється сфері виробництва енергії зі сміття.

Україна також аналізує різні світові практики та тенденції у «чистій» енергетиці, у тому числі перехід на аукціони щодо закупівлі електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

«Вважаємо, що до запровадження аукціонів потрібно ставитися виважено та розсудливо, враховуючи досвід різних країн світу та передбачаючи відповідний перехідний період. Для інвесторів важливими є сталі сприятливі умови роботи та впевненість у майбутньому», - пояснив С.Савчук.

Інвестиційну привабливість «зелених» проектів на вітчизняному ринку також презентував Голова під час зустрічей з інвесторами з Турції та Румунії.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2275

Related articles: