НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Міскантус може зупинити вирубку дерев на енергетичні цілі 19.02.2016

Все більше зацікавлення викликають способи отримання енергії з відновлюваних джерел енергії, до яких належать енергетичні рослини. Однією з таких є міскантус.

 
Ця рослина має понад 20 різних видів, які походять з Японії, Філіпін і стародавнього Індокитаю. В Південно-Східній і Центральній Азії він росте в дикому виді або вирощується для опалення. В Європу міскантус попав в 16-му столітті і використовувався як декоративна рослина, яка дає буйні зелені кущі.  Рослина є багаторічною, стовбур міцний, коріння досить розлоге.
 
Miscanthus giganteus виведений в Данії, характеризується швидким ростом навіть до 6 метрів, а стовбур може мати 6 см. Вегетація рослини в одному місці може тривати 30 років. 
 
Завдяки великій щорічній врожайності на одному місці міскантус відноситься до сировини, яка називають відновлюваною. Може вона замінити буре вугілля, з нього можуть виготовляти етанол або просто замінювати дрова. Перед спалюванням не потрібно сушити. Теплотворна здатність цієї рослини прирівнюється до дров.
 
Якщо дерево використовують на дрова, то воно буде використано тільки один раз. А міскантус може віддавати свою масу кожного року або через рік-два, знову відроджуючись і знову готуючи нову біомасу. Міскантус може зупинити вирубку дерев на енергетичні цілі.
 
3.jpg
 
Враховуючи наявність в цій рослині великої кількості целюлози і лігніну маса міскантусу є цінною сировиною для виробництва в наступних варіантах:
 
- енергетичних брикетів;
- будівельних матеріалів;
- легкі стінові та підлогові плити;
- спресовані плити для виробництва меблів;
- матеріали ізоляційні;
- технічний папір і картон;
- компост…
 
Для енергетичних цілей міскантус має такі характеристики:
 
- біомаса є доступним джерелом енергії;
- енергія з міскантуса може бути отриманою за допомогою існуючих технологій або при незначних пристосуваннях – ця енергія заміщує викопне паливо і не вимагає значних інвестицій;
- вирощуючи біомасу для енергетичних цілей, фермери можуть збільшити дохідність своїх господарств;
- біомаса не містить сірки, а під час росту рослини поглинають СО2 з повітря;
- ця енергетична культура дає енергію, створює нові робочі місця і активізує сільську місцевість;
- може зменшити залежність країни від імпорту енергії;
- це паливо придатне для малих та середніх енергетичних систем.
 
Найбільш критичним періодом у вирощуванні міскантуса є перша зима, коли його бажано накрити соломою. Після другого року він вже витримує морози до мінус 20. Протягом сезону має потребу в опадах до 700 мм на рік. Не дуже вибагливий до ґрунтів.
 
Міскантус не має насіння і для висаджування використовуються кореневі відрости, які отримують з 3-літньої плантації. В квітні чи в травні виорюються коріння і висаджуються на глибину 15-20 см. Не можна допускати пересушування саджанців при транспортуванні перед висаджуванням. Після висаджування в грунт бажано залити саджанці водою для «випомповування» повітря. Висаджування проводять в основному 1 х 0,5 м.
 
1.jpg
 
Вже за перший рік з 1 га можна отримати до 8 тон сухої маси, але тільки на третій рік її буде 30 тон. Оптимальний термін збирання лютий чи березень. За допомогою силосокомбайну можна протягом години зібрати масу з двох гектарів. 
 
http://ecotown.com.ua/news/Miskantus-mozhe-zupynyty-vyrubku-derev-na-enerhetychni-tsili/
 
 

Related articles: