НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Місцева влада та громада м. Мукачево демонструють успіхи у впровадженні «зелених» проектів та засновують Інформаційно-навчальний центр 14.04.2018

У м. Мукачево Голова Держенергоефективності  Сергій Савчук взяв участь у заходах, присвячених відкриттю Інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії.

Також, із цією подією мешканців міста привітали в.о. Голови Комітету ВРУ ПЕК Олександр Домбровський, міський голова Андрій Балога, Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій Кінах, Президент Українського пелетного союзу Микола Коломийченко.

Центр є спільним проектом Українського пелетного союзу (http://www.uup.org.ua), Мукачівської міської ради (http://mukachevo-rada.gov.ua), Українського союзу промисловців та підприємців (http://uspp.ua), який реалізується за підтримки Держенергоефективності.

«Переконаний, що Інформаційно-навчальний центр стане осередком цінних знань, новітніх технологій та практичних рішень для споживачів та бізнесу, які мають на меті впроваджувати енергоефективні заходи та «зелені» проекти, зменшувати енергоспоживання і заощаджувати на оплаті за енергоресурси», - повідомив С.Савчук.

Також, учасники заходів ознайомилися із кількома успішно впровадженими проектами із використанням відновлюваних джерел енергії.

Зокрема, на фабриці з виробництва спортивного спорядження «Fischer» працюють  два твердопаливні котли загальною потужністю 6 МВт. У якості сировини використовуються деревні відходи виробничого процесу – тріска. У встановлення котлів інвестовано близько 2 млн євро. Як результат у 2017 р. заміщено майже 3 млн м3 газу.

На заводі з виготовлення соку встановлено віхрьовий пальник потужністю 2 МВт вітчизняного виробництва. За 2 роки роботи пальник зарекомендував себе як надійний та невибагливий до якості палива пристрій, який працює на відходах насіння, лушпинні, трісці. Потенціал заміщення газу близько 500 тис. м3 у рік. Вартість проекту - 140 тис. доларів.

У перевагах переходу на альтернативне опалення переконалося керівництво школи № 7, де минулого року встановили котельню на деревних пелетах потужністю 400 кВт. Котельня забезпечує потребу закладу в опаленні та дозволяє заміщувати 100 тис. м3 газу у рік.

Сергій Савчук закликав місцеву владу, бізнес та громаду продовжувати впроваджувати ініціативи у сфері енергоефективності та «чистої» енергетики, а також активно презентувати потенціал міста інвесторам.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2307

Related articles: