НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

На Дніпропетровщині побудують завод з виробництва пелет потужністю 90 тис тонн в рік 30.05.2016

В Криворізькому районі Дніпропетровської області компанія KSG Agro розпочала будівництво заводу з виробництва енергетичних пелет потужністю 90 тис тонн в рік.

Підприємство буде зведене за проектом польської компанії Energy Partners, технологія якої дозволяє використовувати виготовлення пелет без сушіння, передає AgroNews.ua.

Компанія KSG Agro уклала ліцензійну угоду і купила технологію разом з будівельною документацією. Проектна потужність майбутнього підприємства складе 60-90 тис. тонн в рік.

Як розповів голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, наразі готовність виробничої будівлі становить 70%, закуплене обладнання.

«У зв'язку з нестабільною ситуацією в країні і складною ситуацією в АПК реалізація проекту законсервована, але ми не втрачаємо оптимізму і зараз шукаємо інвестора для монтажу обладнання та запуску заводу, - розповів голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов. - Заміщення традиційних видів палива альтернативним біологічним - один з найважливіших національних пріоритетів, який покликаний знизити енергозалежність України від Росії».

Використання відновлюваних енергоресурсів також знаходиться в руслі політики Євросоюзу, спрямованої на збільшення їх частки в структурі споживання, наголошує Сергій Касьянов.

"Особисто я сказав тверде "ні " російському газу 4 роки тому ще на етапі проектування нашого свинокоплексу, - розповідає фахівець. - Спочатку ми передбачили використання паливних пелет власного виробництва для опалення - на наших потужностях ми виробляємо близько 500 -600 тонн пелет на місяць, 200 тонн з яких використовуємо для власних потреб".


Перехід KSG Agro на альтернативну систему теплопостачання дозволив агрохолдингу повністю відмовитися від споживання газу - а це близько 7 млн. м3 на рік для першої черги комплексу.

Використання пелет у порівнянні з газом знижує витрати приблизно в три рази, незважаючи навіть на те, що всі компанії, що входять в структуру агрохолдингу, закуповують біопаливо за ринковою ціною.

"Завдяки використанню пелет і повної відмови від газу, економія холдингу в рік становить десятки мільйонів гривень, - зазначає Сергій Касьянов. – Наразі в якості сировини завод використовує пожнивні залишки і солому зернових культур, таких як ячмінь і пшениця, залишки олійних культур, наприклад, ріпаку, і стебла технічних культур».

Як додаткову сировину для виготовлення паливних пелет KSG Agro використовує біомасу енергетичних культур, які вирощує на спеціальних енергетичних плантаціях.

 

http://ecotown.com.ua/news/Na-Dnipropetrovshchyni-pobuduyut-zavod-z-vyrobnytstva-pelet-potuzhnistyu-90-tys-tonn-v-rik/

Related articles: