НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

На Прикарпатті вирощуватимуть енергетичну вербу 05.04.2016

 

Днями у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації провели нараду з питань виробництва альтернативних джерел енергії, узагальнення досвіду з енергозбереження на підприємствах агропромислового комплексу області, посадки енергетичних культур, виробництва біогазу.

Учасники наради розглянули питання, що стосуються використання для опалення відходів сільськогосподарського виробництва та енергетичних культур, які вирощуються в області (енергетична верба, тополя, міскантус, топінамбур, сорго, просо).

Досвідом вирощування енергетичної тополі та енергетичної верби упродовж наради поділилися фахівці з Рогатинського та Коломийського районів.

Директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Василь Брус доручив поширити у районах досвід вирощування енергетичних культур на малопродуктивних землях, які не використовуються у сільськогосподарському виробництві; Прикарпатській державній сільськогосподарській дослідній станції – закласти колекційні розсадники та розробити технологію вирощування енергетичних культур в області; розробити обласну цільову програму підтримки агроформувань, які вирощують енергетичні сільськогосподарські культури.

До слова, у поточному році в Коломийському районі (ПП "Степан Мельничук") на площі 55 га висаджено маточник рослин енергетичної верби; в Рогатинському районі (ТОВ "Вербава") посаджено 140 га енергетичної тополі; в Калуському районі ТОВ "Даноша" на основі відходів свинокомплексів, як сировини, запущено першу чергу біозаводу потужністю 1,15 мегават (кінцева потужність очікується на рівні 2,3 мегават).

http://firtka.if.ua/?action=show&id=60059

Related articles: