НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

На Самбірщині планують виготовляти сертифікований біодизель 21.05.2018

На Самбірщині(Львівська область) планують сертифікувати виробництво біодизеля на фермерському господарстві Івана Кільгана.

Про це йшлося на зустрічі фермера з представниками Міжнародного проекту ЮНІДО з виробництва біодизелю, зокрема, з Луїджі Касальє, представником італійської компанії "Ріна", яка виграла тендер на проведення сертифікації виробництва екологічно чистого пального, передає Leopolis.news.

 

Як зазначив національний експерт проекту ЮНІДО в Україні з питань енергетичної політики Микола Кобець, в Україні зупинено виробництво біодизелю з олійних культур через відсутність законодавчої бази. 

«Помилку має виправити парламент, визріли нові вимоги до землі та її якості, - каже він. - З метою охорони та збереження екології міжнародний проект ЮНІДО робить спроби зрушити цю справу через повну сертифікацію».

Перший візит від представництва ЮНІДО має на меті визначити перспективи інвестування коштів, пояснює Микола Кобець. 

«За базове служить фермерське господарство Івана Кільгана, яке виграло конкурс і в числі перших взяло участь в Проекті ЮНІДО "Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агрохарчових та інших малих та середніх підприємствах України", який реалізується Агенством ООН з питань промислового розвитку (ЮНІДО) за підтримки Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ), - розповідає він. – За кошти ЮНІДО у фермерському господарстві кілька років тому встановлено потужне і сертифіковане обладнання для виробництва біопалива, яке й повинно запрацювати за схемою: поле-врожай- олія-біодизель».

 

Представник італійської компанії "Ріна" Луїджі Касальє цікавився можливостями Самбірщини запровадити необхідну виробничу схему, кадастром землі, її якістю, кількістю, системою контролю за внесенням гербіцидів та пестицидів, хімікатами, які використовуються в Україні для вирощування олійних культур.

 

Головний аграрій Самбірщини Микола Аннич та фермер Іван Кільган надали необхідну інформацію, у тому числі схеми посівних площ занесені в єдину базу комп'ютерного обліку.

Представники ЮНІДО висловили задоволення отриманими даними. «Райуправління агропромислового розвитку РДА та його фахівці мають потужний і авторитетний центр, який реально володіє ситуацією, даними, контролює розвиток сільського господарства, що значно спрощує шлях до подальшого проведення сертифікації біодизеля, - наголосив Микола Кобець. – Саме це було головною метою приїзду на Самбірщину Луїджі Касальє, який матиме що доповісти після повернення».

 

Представники ЮНІДО побували у селі Луки на виробничій базі фермерського господарства Івана Кільгана, де оглянули діючу установку з виробництва біодизелю.

 

Передбачається, що невдовзі на Самбірщину приїде реальний сертифікатор від Міжнародного проекту ЮНІДО.  

 

http://ecotown.com.ua/news/Na-Sambirshchyni-planuyut-vyhotovlyaty-sertyfikovanyy-biodyzel-/

Related articles: