НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Норвежці перевели дитсадок на Херсонщині на солому 09.02.2016

В селі Григорівка(Херсонська область) дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» перевели на солому за 412 тис. норвезьких крон.

Нову енергоефективну котельню запустили в роботу 7 грудня у рамках проекту з модернізації теплопостачання, релізованого за грантові кошти Міністерства іноземних справ Королівства Норвегія, передає Херсонська ТПП.

Передбачається, що екологічно чисте паливо - відходи зерновиробництва, наприклад, солому, засипатимуть до бункера котла раз на добу.

Гостра необхідність замінити аварійну систему опалення у будівлі, де знаходиться дитячий садок, початкова та музична школи, які відвідують діти з чотирьох сусідніх сіл, постала у 2014 році. Ескалація конфлікту на Сході України зробила вугілля недосяжним, в той час як кількість дітей дошкільного віку за рахунок внутрішньо переміщених осіб зі Сходу України та Криму суттєво зросла.

За кошти місцевої громади херсонське ТОВ "Укрндіінжпроект-Південь" розробило проект реконструкції системи, який потрапив до переліку першочергових заходів з енергозбереження, пропонованих Департаментом житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Херсонської облдержадміністрації, про що стало відомо Херсонській Торгово-промисловій палаті.

Надавши заявку на отримання гранту у розмірі понад 412 тис. норвезьких крон до Міністерства закордонних справ Норвегії, ТПП у липні 2015 року отримала позитивну відповідь і, після оформлення необхідних дозволів, оголосила конкурс на вибір підрядної організації. Переможцем стало чаплинське ПП "Південьінвест".

З жовтня по грудень у ДНЗ "Дзвіночок тривали роботи з реконструкції: демонтували газовий котел "Тритон", фактичний ККД якого трохи перевищував 60%, встановили твердопаливний котел PetroNick 95 місцевого виробника ТОВ "Зерма-Україна", а також замінили радіатори та систему опалення у будівлі дитсадочка.


 

Перехід ДНЗ на альтернативні види палива не тільки дозволить заощаджувати кошти, а й значно підвищить температуру у приміщеннях. До того ж новий котел майже не утворює сажі і викидає в атмосферу втричі менше вуглекислого газу.

У 2013 році за підтримки програми ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ" у Григорівці реконструювали фельдшерсько-акушерський пункт.

 

http://ecotown.com.ua/news/Norvezhtsi-perevely-dytsadok-na-KHersonshchyni-na-solomu/

 

 

 

Related articles: