НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Останні законодавчі зміни та програми у сфері енергоефективності спрямовані на підтримку та пришвидшення впровадження проектів щодо заміщення та зменшення використання енергоресурсів! 13.06.2018

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Енергетичному Дні: "Енергоефективність від ідеї до впровадження: як подолати часовий розрив?", організованому Європейсько-українським енергетичним агентством.

С. Савчук відзначив, що в Україні є політична воля та активна законодавча робота заради збільшення інвестиційної привабливості проектів, спрощення приходу інвесторів та залучення дешевих і довгих кредитних коштів.

Так, 2014 рік, коли перед Україною постали енергетичні виклики, став ключовим для прийняття важливих рішень щодо забезпечення населення енергоресурсами, розвитку сфери енергоефективності та використання «чистих» джерел. З тих пір завдяки послідовним спільним діям Уряду і Парламенту щодо удосконалення законодавчої бази в українські «зелені» проекти залучено більше  1,1 млрд євро.

Щорічне скорочення споживання газу у 2017 р. порівняно з 2014 р. такими категоріями споживачів як, населення, теплокомуненерго та бюджетні установи, склало 6 млрд м3 або 1,2 млрд євро.

«Більше того, окрім нормотворчої діяльності, Держенергоефективності започатковує плідне партнерство із іншими країнами, особливо у напрямку створення нових механізмів фінансування проектів», - пояснив С.Савчук.

Зокрема, Фінляндія вже готова сприяти підготовці «зелених» проектів в Україні. Так, МЗС Фінляндії (http://www.formin.fi) та НЕФКО (https://www.nefco.org), а також Держенергоефективності та НЕФКО підписали Угоди щодо створення та функціонування Фінсько-українського трастового фонду для фінансування розробки «зелених» проектів. Обсяг фонду – 6 млн євро.

Також, варто відзначити ефективність розробленого спільно з Держенергоефективності законодавства щодо ЕСКО у бюджетній сфері. Створення правильної правової бази, усунення бар’єрів для інвесторів сприяли укладенню:

Ключові спікери заходу, серед яких були Олена Рибак (ЄУЕА, http://euea-energyagency.org), Юлія Шевчук (НЕФКО), Іма Хренова-Шимкіна (GIZ, http://eeim.org.ua), Сергій Масліченко (ЄБРР, https://www.ebrd.com) та інші, поділились своїм досвідом реалізації проектів енергоефективності в Україні.

Учасники заходу дійшли згоди щодо необхідності продовження спільної роботи, щоб забезпечити максимальне скорочення термінів проектного циклу «від ідеї до впровадження».

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2418

Related articles: