НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

ОТГ на Вінниччині висадила 3500 саджанців енергетичної верби для виробництва біопалива 07.05.2018

У Жмеринському районі Вінницької області висадили 3500 саджанців енергетичної верби для виробництва біопалива.  
 
Ініціатором вирощування енергетичних культур, які сприяють зменшенню шкідливих  викидів в атмосферу, стала Северинівська об'єднана територіальна громада, передає vin.gov.ua
 
"Продуктивність верби становить від 10 до 15 тонн сухої маси на гектар за рік, а це перевищує вихід деревини із традиційних лісових насаджень у 14 разів, - пояснюють у громаді. – Збирати перший урожай біопалива можна через три роки, а потім кожного року скошувати кущі, які весною знову відростають - цикл самовідновлення верби на одному місці може тривати впродовж 3 десятиліть".
Рослина непримхлива та може зростати на непридатній для вирощування сільськогосподарських культур землі, додають у Северинівській ОТГ.  
 
На додачу, в процесі перетворення біомаси на паливо будуть створені додаткові робочі місця.
 
Наразі Северинівська ОТГ активно використовує альтернативні джерела енергії: місцеву амбулаторію обігрівають енергією землі, електрику для приміщення спортзалу генерує вітряк. Громада утворила комунальне підприємство "Северин", яке обслуговує та несе відповідальність за функціонування сонячного колектора, котельні, вітряків, теплових насосів.
 
http://ecotown.com.ua/news/OTH-na-Vinnychchyni-vysadyla-3500-sadzhantsiv-enerhetychnoyi-verby-dlya-vyrobnytstva-biopalyva-/

Related articles: