НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Понад 1,1 млрд євро «зелених» інвестицій за 3 роки, сприятлива правова база та нові ініціативи – позитивний сигнал інвесторам щодо інвестування в українську «чисту» енергетику! 15.06.2018

На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, виступаючи на Міжнародній конференції «Financing Energy in Ukraine. Green Future is coming», що відбулася за ініціативи юридичної компанії «Redcliffe Partners» (https://redcliffe-partners.com) та за участю нещодавно новообраного члена НКРЕКП Дмитра Коваленка, Голови правління Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, Голови Міжнародної турецько-української бізнес-асоціації Бурака Пехлівана та інших експертів.

Перш за все, учасники конференції відзначили ключові фактори для розвитку «зеленої» енергетики, над запровадженням яких також працювало Держенергоефективності:

• прив’язано до курсу євро «зелений» тариф на виробництво «чистої» електроенергії, що є одним із найвищих у Європі;

• впроваджено надбавку до «зеленого» тарифу за використання українського обладнання;

• передбачено укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії, виробленої за «зеленим» тарифом, на весь термін дії тарифу;

• створено прозору схема розрахунку, встановлення та перегляду тарифів на тепло «не з газу».

«Удосконаливши правове поле впродовж останніх кількох років, ми започаткували позитивну тенденцію розвитку відновлюваної енергетики. Щороку зростають обсяги нововведених потужностей, інвестори з різних країн світу все частіше цікавляться українським ринком», - повідомив С.Савчук.

Серед нещодавніх успішних угод – контракт між «ДТЕК» та китайською компанією «CMEC» (http://www.cmec.com) на будівництво найбільшої в країні сонячної електростанції на суму 230 млн євро.

Крім цього, світовий лідер у «чистій» енергетиці «Acciona Energia Global» (https://www.acciona.com) має намір інвестувати майже 55 млн євро у збільшення СЕС на Київщині.

Щоб підтримати розробку та впровадження нових проектів, окрім законодавчих стимулів, Держенергоефективності працює над створенням різних фінансових інструментів.

«Так, спільно із МЗС Фінляндії, НЕФКО ми вже заснували  Фінсько-український трастовий фонд для фінансування розробки «зелених» проектів в Україні. Обсяг фонду – 6 млн євро. Вже найближчим часом Фонд розпочне приймати заявки та стане дієвою платформою для підготовки проектів», - розповів С.Савчук.

Ще одним інструментом для прискорення пошуку проектів та інвесторів стала Інтерактивна карта «UAMAP» (https://www.uamap.org.ua), на якій опубліковано потенційних «зелених» проектів на суму понад 3,4 млрд євро.

При цьому, Держенергоефективності продовжує спільно із партнерами, експертами та міжнародними організаціями опрацьовувати питання впровадження «зелених» облігацій, а також створення фонду «зелених інвестицій» за зразком «Green Investment Group» (http://greeninvestmentgroup.com) у Великобританії.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2423

Related articles: