НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Провідна данська компанія «Danfoss» вбачає значні перспективи для розвитку українського ринку енергоефективних проектів! 14.06.2018

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив Ларсу Твіну - Президенту «Danfoss Heating», одного із ключових підрозділів провідної данської компанії «Danfoss» (https://www.danfoss.com), діюче законодавство, програми та стимули для підвищення енергоефективності у житловому і бюджетному секторах.

Як відомо, компанія «Danfoss» має понад 80-річну історію. Виробничі потужності та торгові представництва відкрито у понад 100 країнах світу. Кількість співробітників перевищує 26 тисяч.

Серед основних напрямів діяльності – розробка та впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій та рішень для систем теплопостачання, а також кондиціонування.

Окрім енергоефективного спрямування роботи, сама компанія також переслідує високу мету у сфері енергозбереження, зокрема, планує зменшити енергоспоживання на 50 відс. до 2030 р. порівняно із 2007 роком. Вже у 2017 р. компанія збільшила рівень енергоефективності на 43 відсотка завдяки впровадженню проектів з енергозбереження на 27 найбільших фабриках (https://www.danfoss.com/en/about-danfoss/company/sustainability/energy-climate-and-environment).

Разом із Ларсом Твіном С.Савчук обговорив переваги енергоефективних проектів, які дозволяють задовольнити зростаючий попит на енергоресурси, оптимізувати витрати на комунальні послуги, а також позитивно впливають на активізацію економічних процесів.

Зі свого боку, Голова окреслив ефективність державної та місцевих програм співфінансування «теплих кредитів», завдяки яким населення та ОСББ має можливість отримати підтримку при впровадженні енергоефективних заходів та підготовці до чергового опалювального сезону. За 4 роки роботи програми нею скористалися більше 400 тис. родин та майже 2 тис. ОСББ.

«Також, стрімко зростає попит на ЕСКО-послуги у бюджетній сфері. Законодавче підґрунтя для розвитку енергосервісу створено у 2015-2016 рр. спільними зусиллями Уряду, Парламенту, Мінекономрозвитку, Держенергоефективності та експертів. У результаті станом на червень 2018 р. маємо понад 160 укладених ЕСКО-контрактів на суму більше 120 млн гривень», - розповів С.Савчук.

За підсумками зустрічі сторони домовились розглянути додаткові заходи щодо поглиблення співпраці двох країн у сфері енергоефективності, які варто обговорити під час майбутнього візиту української делегації до Данії.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2420

Related articles: