НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Що гальмує вирощування енергетичної верби в Україні 19.02.2016

Вирощування енергетичної верби в Україні стримує дефіцит великих та вільних масивів землі.

 
Про це заявив експерт проекту ЮНІДО "Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваної енергії в агропродовольчих та інших малих та середніх підприємствах України" Микола Кобець.  
 
За його словами, знайти для енергетичних плантацій "шматок" вільної землі площею понад 16 тис. га в Україні практично неможливо. 
 
На додачу, дуже важко переконати власників землі, яка останні 20 років офіційно простоює – а це близько 2 млн га, зайнятися вирощуванням верби або міскантуса у промисловому обсязі, зауважує експерт. Примітно, що технологія вирощування енергетичної верби найбільш близька до культивації цукрового буряка: ретельна підготовка та обробка ґрунту, активна боротьба з бур’янами. 
 
Наразі стимулювати розвиток вербного бізнесу намагаються на Волині, де є необхідна волога і велика кількість незадіяних земель – за різними підрахунками 110-170 тис. га. Поки що на території області енергетичну лозу вирощують у Локачинському, Іваничівському та Горохівському районах.
 
Як пояснює перший заступник начальника головного управління Держземагентства у Волинській області Світлана Богута, найбільше не наданих у власність та користування земель сільськогосподарського призначення розташовано у чотирьох районах: Любомльському - 20,5 тис. га, Ковельському - 15 тис. га, Старовижівський - 11,8 тис. га, Турійському - 11,5 тис. га. При цьому у Любомльському і Турійському районах знаходиться найбільше непридатних для сільгоспробіт земель, на яких можна вирощувати енергетичні культури,  - 2,1 тис га і 6,7 тис. га відповідно. 
 
За словами керуючого партнера ТОВ "SalixEnergy" Костянтина Богатова, в Україні вербний бізнес може стати основою для становлення альтернативної енергетики. В умовах неефективного теплокомунального господарства і надто високих цін на природний газ попит на паливо, виготовлене з енергетичної лози, а також на вироблену з нього теплову та електричну енергію зростатиме, зауважив експерт. Так, сьогодні ринкова ціна на "вербове паливо" коливається в межах від 150 (волога сировина) до 250 гривень (висушена сировина) за насипний куб.
 
Костянтин Богатов впевнений, що завдяки вербному бізнесу, який у першу чергу вигідний інвесторам, Україна зменшить залежність від блакитного палива на 25%.
 
Нагадаємо, на Київщині вже почали вирощувати енергетичну вербу у великих масштабах.
 
http://ecotown.com.ua/news/SHCHo-halmuye-vyroshchuvannya-enerhetychnoyi-verby-v-Ukrayini/
 
 

Related articles: