НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Що стримує перехід з газу на біомасу в Україні 19.02.2016

Фірма, яка вклала кошти в котел на біомасі і вирішила підключити його до централізованого теплопостачання, стикнеться з відсутністю зацікавленості експлуатаційної організації, повідомляє 2000.ua.
 
Як зазначає голова правління Біоенергетичної асоціації України (БАУ) Георгій Гелетуха, запуск до мережі альтернативної генерації тепла потужністю 1 МВт змусить компанію закрити газову котельню, звільнити частину співробітників і позбутися доходів.
 
До того ж від експлуатаційної організації залежить видача технічних умов на підключення до централізованого теплопостачання, зауважує експерт, додаючи, що технічні умови незацікавленої у альтернативному виробництві тепла компанії виконати практично неможливо. 
 
На додачу, в Україні практично відсутня галузь, яка б забезпечувала паливом теплопостачальне господарство на біомасі. Розвиток перспективного на сьогодні напрямку – вирощування енергетичних культур – стримує сільськогосподарський реєстр, до якого потрапила лише верба, пояснює Георгій Гелетуха. Міскантус і тополя повинні пройти складну процедуру, яка займає не менше трьох років, аби їх можна було висаджувати на землях сільськогосподарського призначення. 
 
Складна ситуація й з дровами. «Українські ліси знаходяться в держвласності і в основному керуються лісгоспами, які мають складені більше 10 років тому плани рубок і не враховують потреби у додатковому паливі», - зауважує Георгій Гелетуха, додаючи, що процедура внесення змін до таких документів досить складна і довга. 
 
Існують і суто законодавчі перепони для виробництва електроенергії з відходів агропромислового комплексу . Наприклад, новий закон "Про побічні продукти тваринного походження, не призначених для споживання людиною" забороняє використовувати гній для виробництва біогазу, пояснює експерт. «У документі гній віднесений до другої групи побічних продуктів тваринництва і підлягає обов'язковій термічній обробці при температурі 130 градусів протягом, як мінімум, 20 хвилин при тиску 3 атмосфери», - розповідає Георгій Гелетуха, наголошуючи, що така практика застосовується в разі підозри на небезпечну інфекцію. Фахівець сподівається, що народні депутати виправлять помилку до травня 2016 року, коли цей закон вступає в силу.
 
В ухваленому на початку червня законі «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» сказано, що "зелений" тариф для суб`єктів господарювання, які виробляють електроенергію з біомаси, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електроенергії, виробленої з біомаси. За словами Георгія Гелетухи, прорахований аж до 2029 року коефіцієнт не дозволить уряду і його структурам зменшувати "зелений" тариф у ручному режимі.
 
За новим законом, біомасою є невикопна біологічно відновлювана речовина органічного походження, здатна до біологічного розкладу, у вигляді продуктів, відходів та залишків лісового і сільського господарства (рослинництва і тваринництва), рибного господарства і технологічно пов`язаних з ними галузей промисловості, а також складова промислових або побутових відходів, що здатна до біологічного розкладу.
 
http://ecotown.com.ua/news/SHCHo-strymuye-perekhid-z-hazu-na-biomasu-v-Ukrayini/
 
 

Related articles: