НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Шведи готові інвестувати у будівництво заводу з виробництва пелет у Вінницькій області 09.02.2016

Шведський виробник твердопаливних пальників на біопаливі Jals Energy AB зацікавився ділянкою в селі Сокілець (Немирівський р-н, Вінницька обл.) для будівництва цеху з виробництва пелет з соломи, створення центру по збірці енергетичного обладнання та сервісного центру, повідомляє Delo.ua.
 
Більше того, шведський інвестор готовий також відновити непрацюючу ГЕС на річці Південний Буг. Однак цей об'єкт знаходиться в держвласності, є історико-культурною спадщиною і зданий в оренду на строк до 25 років.
 
Голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій на зустрічі з президентом Jals Energy Йоргеном Андерссоном (Jörgen Andersson) підкреслив, що область зацікавлена у розвитку відновлювальної енергетики, проте сьогодні ще не відпрацьована система логістики, яка дозволила б забезпечувати соломою підприємство з виготовлення пелет, оскільки ринок заготівлі сировини в області тільки формується.
 
Коровій також повідомив, що промисловість області за два останні роки скоротила споживання газу на 30%, а бюджетні установи - на 50%. У бюджетній сфері було встановлено або переобладнано під альтернативні джерела енергії (дрова, солома, брикети, пелети) 445 котелень, а зараз така робота ведеться ще в 120 установах.
 
Ситуація з непрацюючою ГЕС наступна. Ще в 2008 році, конкурс на право оренди пам'яток архітектури в селі Сокілець з метою створення міжнародного готельно-туристичного та рекреаційного комплексу виграло кримське ТОВ «Геліопарк Сосновий гай». 
 
На початку 2011 року готельно-інвестиційний холдинг Heliopark (РФ) заявив про плани відкрити чотиризірковий готельний комплекс Heliopark Waterville в селі Сокілець в кінці 2012 року, вклавши в проект $ 18,5 млн. Комплекс повинен був бути побудований на березі річки Південний Буг на ділянці площею близько 3 га, на якій розташовано два будинки колишнього млина і гідротехнічної споруди. Однак цей проект до теперішнього часу не реалізований.
 
 
http://ecotown.com.ua/news/SHvedy-hotovi-investuvaty-u-budivnytstvo-zavodu-z-vyrobnytstva-pelet-u-Vinnytskiy-oblasti-/
 
 
 
 
 
 
 
 

Related articles: