НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Сідней приймає план по нульовим викидам 11.08.2017

Після декількох місяців консультацій з громадськістю, Сідней приcкорив прийняття плану дій, спрямованого на досягнення нульового рівня викидів до 2050 року, зменшення рівнів відходів та використання води, а також підвищення використання відновлювальних джерел енегрії.

Фото: Лорд-мер Сіднею Кловер Мур (Clover Moore) з міським директром з сталого відновлення Крісом Дерксемою (Chris Derksema). Сідней, в усіх районах, які він покриває, має за мету дійти до нульового рівня викидів до 2050 року. Фото: City of Sydney

У березні Сідней прийняв план дій, який за словами керівників міста, допоможе досягти вуглецевої нейтральності та забезпечить надходження половини енергії від відновлювальних джерел до 2050 року.  

План дій щодо навколишнього середовища 2016-2021рр. (Environmental Action Plan 2016-2021 – EAP) був відкритий для громадського обговорення минулого червня та прийнятий 28 березня міською радою Сіднею, що розпоряджається площею в 25 квадратних кілометрів міста Сіднею включаючи його центральний діловий район та найближчі передмістя.

EAP передбачає інвестування містом 10 мільйонів австралійських доларів (приблизно 196 мільйонів гривень – прим. перекл.) для прискорення розвитку джерел відновлювальної енергії, запуску нових проектів з перероблення води та заохочення ділового світу прийняти участь у будівництві вуглецево-нейтрального Сіднею.

Ці плани, що мають бути реалізовані протягом наступних чотирьох років, входять до міської мети 2030, що включає в себе змешення вуглецевих викидів на 70 відсотків, порівняно з сьогоденним рівнем та переведення міста повністю на відновлювальну електроенергію та газ із перероблених джерел, таких як біогаз.  

До 2031 року місто планує збільшити кількість мешканців на 85 000, порівняно з 2012 роком, що буде зростанням на 46 відсотків; та побудувати майже 50 000 нових осель.

Кловер Мур, лорд-мер Сіднею, розповіла у заяві, що «наступні чотири роки мають вирішальне значення», тому що вони будуть визначати чи підтримує світ цілі Паризької кліматичної угоди щодо уповільнення глобального підвищення температури на два градуси Цельсію вище від до-індустріального рівня.

Останні дослідження кліматичних змін «малюють похмуру картину, якщо ми не почнемо діяти зараз; тому у відповідь на це ми створили найбільш рішучий план з негайного зменшення викидів», додає вона.

Основні джерела викидів, на які спрямований даний план, включає в себе офісні та житлові будівлі та електропостачання міста.

Для будівничого сектору, який виробляє близько 80 відсотків викидів міста, рада планує продовжити модернізацію ефективності використання енергії в існуючих, ресурсомістких будівлях, встановлення більшої кількості сонячних панелей на будівлях, та підвищення використання чистої енергії.

Одним із прикладів останнього є тригенерація – система, де натуральний чи відновлений газ спалюється для вироблення електроенергії, а залишкове тепло використовується для виробництва гарячої води для опалення або живлення охолоджувачів, отримання електроенергії з низьким рівнем викидів. 

Місто має тригенераційну станцію у ратуші, та планує встановити когенераційні системи – схожа технологія – у водних центрах міста з метою зменшення викидів.

EAP також пояснює, як місто досягне своєї мети щодо використання питної води до 2021 року порівняно з рівнем 2006 року: встановлення розумних лічильників у парках та будівлях, що виявляють протікання, та збільшення використання дощової води, зливової води та перероблення стічної води.  

Для досягнення поставленної мети – стати містом з «нульовим рівнем викидів», де 95 відсотків будівельних відходів та органічних відходів з парків будуть утилізовані до 2021 року, місто проводитиме перевірки відходів та включить виявлення джерел утилізації в контракти, які воно підпише з постачальниками послуг з управління відходами.

Мур поділилася, що Сідней також просить австралійський федеральний уряд та державний уряд Нового Південного Уельсу (НПУ) ввести постанови, що допоможуть досягти їхніх цілей, таких як подвоєння Будівничого Індексу Сталого Розвитку (BASIX), яких повинні досягати будівельники квартир у НПУ, щоб вважатись екологічними. Рівень BASIX заснований на використанні будівлею води та електроенергії.

«Ці нові плани допоможуть нам досягти кращих екологічних результатів для нашого міста та зроблять 2017 визначним роком у нашому довгостроковому процесі щодо зміни клімату», – розповіла Мур. 

Вона додає: «Тепер, коли план прийнятий, ми можемо просуватись вперед із нашою життєво важливою роботою».

 

http://www.climateinfo.org.ua/content/sidnei-priimae-plan-po-nulovim-vikidam

Related articles: