НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Створення енергетичних кооперативів – шлях до енергонезалежності та самостійності об’єднаних територіальних громад в Україні! 11.06.2018

Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на круглому столі у Комітеті ВРУ ПЕК, що відбувся під головуванням в.о. Голови Комітету Олександра Домбровського.

«Енергетичні кооперативи – це можливість для громад власноруч забезпечувати свої потреби в енергоресурсах, використовувати місцеві види палива, ставати енергонезалежними та бути активними учасниками власного енергетичного ринку», - запевнив учасників С.Савчук.

Такі кооперативи популярні у різних країнах світу.

Один із таких кооперативів, а саме - селище Фельдхайм (Німеччина), що на 100% перейшло на відновлювані джерела енергії, - С. Савчук особисто відвідав у жовтні минулого року у складі української делегації до Німеччини.

У селищі спільними зусиллями компанії-інвестора, сільськогосподарського кооперативу, муніципалітету міста та жителів Фельдхайму впроваджено цілий комплекс об’єктів на «чистих» джерелах енергії, зокрема:

В Україні для створення енергетичних кооперативів існує чимало передумов:

Наразі вже створено та діє кілька енергоефективних громад у різних регіонах країни, наприклад: с. Лосятин (Тернопільська область), с. Северинівка (Вінницька область) та с. Веселе (Харківська область).

Наприклад, жителі села Лосятин (Тернопільська область) на базі діючого сільськогосподарського кооперативу «Ягідний край» організували переробку відходів виробництва (стебла малини) у паливні брикети, які використовуються для опалення будинків селян.

За підсумками круглого столу учасники дійшли згоди щодо необхідності напрацювання шляхів стимулювання створення енергетичних кооперативів та їх мультиплікації по всіх регіонах країни.

Довідково: До Вашої уваги – цікавий сюжет телеканалу ICTV про енергетичний кооператив у с. Северинівка (Вінницька область): https://youtu.be/6vYdB9uwZ_U.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2412

Related articles: