НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У Комітеті ВРУ ПЕК розглянули нові підходи до стимулювання виробництва енергії з відновлюваних джерел! 15.03.2018

Світовий досвід переходу на аукціони із закупівлі «чистої» енергії та можливість його застосування в Україні обговорювали на круглому столі у Комітеті ВРУ ПЕК (http://kompek.rada.gov.ua) під головуванням в.о. голови Комітету Олександра Домбровського за участю представників Міненерговугілля (http://mpe.kmu.gov.ua), «НЕК «Укренерго» (https://ua.energy), ДП «Енергоринок» (http://www.er.gov.ua), НКРЕКП (http://www.nerc.gov.ua), Секретаріату Енергетичного Співтовариства (https://www.energy-community.org), ЄБРР (http://www.ebrd.com), дипломатичних місій в Україні та бізнесу.

Наразі в Україні інструментом стимулювання розвитку відновлюваної електроенергетики є «зелений» тариф. Після його удосконалення та прив’язки до курсу євро спостерігається стрімка позитивна динаміка впровадження нових проектів. У 2015 р. введено 30 МВт потужностей з генерації «чистої» електроенергії, у 2016 р. - 121 МВт, а у 2017 р. – 257 МВт.

Відповідно до міжнародних зобов’язань та Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р. потрібно досягти 11% «чистої» електроенергії у кінцевому енергоспоживанні у 2020 році. (Станом на кінець 2016 р. ця частка становила близько 7,8 %, у тому числі 6,7 % - великі ГЕС).

Сьогодні країни світу поступово переходять до аукціонів, маючи при цьому достатньо велику частку виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Наприклад, у 2014 р. Німеччина розпочала аукціони на проекти сонячної енергетики, коли досягла 28 % «зеленої» електроенергії в енергобалансі.

На думку Агентства, запровадження аукціонів має бути:

- після досягнення цілі Національного плану дій з відновлюваної енергетики (не раніше 2020 року);

- заздалегідь анонсованим та мати чітко визначені «правила гри», а також не зменшувати інвестиційну привабливість країни.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2252

Related articles: