НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У Молдові запустили першу фабрику з виробництва біопалива 19.02.2016

Молдова відкрила першу фабрику з переробки біомаси в гранульоване паливо у селі Пашкань (Криулень), повідомляє infotag.md.

Ековиробництво запустили при Інституті рослинництва «Porumbeni» у рамках молдавсько-японського проекту допомоги фермерам 2KR.

В якості сировини для паливних гранул завод буде використовувати рослинні відходи агропромислового комплексу: солому, виноградну лозу, гілки дерев, які спочатку подрібнять, а потім спресують. Передбачається, що нова фабрика дозволить забезпечити біопаливом 25 навколишніх дитсадків, шкіл і лікарень, які облаштують сучасними японськими котлами, наданими в рамках того ж таки проекту 2KR.

Передбачається, що на першому етапі біопаливний завод вироблятиме 5 тис. тонн гранул за сезон. В майбутньому продуктивність підприємства планують збільшити.

Як зазначив президент Молдови Ніколае Тімофті, відмова від дорогого газу і переведення соціальних об'єктів на паливо з відходів, які раніше викидалися, дозволить молдавським селам вилізти з боргів та почати розвиватися. Японська сторона й надалі готова інвестувати у РМ.

Примітно, що у рамках проекту 2KR, який цьогоріч відзначає 15-ліття, Японія надала Молдові 11 грантів на загальну суму 37,2 млн доларів.  

 

http://ecotown.com.ua/news/U-Moldovi-zapustyly-pershu-fabryku-z-vyrobnytstva-biopalyva/

 

 

 

Related articles: