НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У Молодові перші плантації енергетичної верби висадять профтехучилища 07.04.2016

У Молодові профтехучилища висадять 4 га енергетичної верби та акації.

Перша енергетична плантація площею 1 га з’явилась у селі Кукурузеній де Сус Оргіївского району у рамках проекту «Енергія і біомаса», передає Телерадіо-Молдова.

Передбачається, що доглядати за ділянкою, яка належить професійно-технічному училищу міста Оргіїв, будуть учні. Зібрану вербу, яка має таку ж тепловіддачу, як вугілля, планують переробляти у біопаливо для опалення їдальні навального закладу.

За словами представника ПРООН Іни Присекару-Зглавуце, навчальний заклад отримає 100 тис. євро в рамках проекту «Енергія і біомаса».

«Оргіївському ПТУ нададуть подрібнювач для переробки енергетичних культур та встановлять нову систему опалення на біомасі, - наголосила фахівець. - В майбутньому училище висадить гектар енергетичної акації».

По одному гектару енергетичної верби та акації планує також висадити профтехучилище Флорештського району у селі Кухурештій де Сус.

За словами Іни Присекару-Зглавуце,у цьому навальному році три профтехучилища РМ запустили освітні курси про енергетику та біомасу. «Учні вперше вивчають таку спеціальність, як «Енергетичні культури – джерело відновлюваної енергії», - розповідає експерт. – В той же час власні плантації верби та акації дозволять поєднати теоретичні знання з практичними навичками».

http://ecotown.com.ua/news/U-Molodovi-pershi-plantatsiyi-enerhetychnoyi-verby-vysadyat-proftekhuchylyshcha/

 

 

Related articles: