НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У Мукачеві відкриється центр-експозиція енергоефективного обладнання та ВДЕ 19.06.2017

До кінця літа у Мукачеві створять постійно діючий Міжнародний інформаційно-науковий центр-експозицію з енергоефективності тавідновлюваних джерел енергії.

Про це йдеться у меморандумі про співпрацю у напрямку енергоефективності між Мукачівською міською радою та Асоціацією "Український пелетний союз", передає Голос Карпат

В центрі проводитимуть інформаційно-навчальні заходи, конференції, семінари, а також відповідні навчальні процеси та консультації, аби допомоги населенню заощадити кошти та підвищити рівень енергоефективності до сучасних світових стандартів.

Громадян, представників бізнесу, установ і організацій, комунальних господарств навчатимуть та консультуватимуть з питань енергоефективності, розвитку відновлюваної енергетики, скорочення споживання та заміщення природного газу альтернативними видами палива.

Як зазначає президент галузевої асоціації "Український пелетний союз", член Європейської пелетної ради, член колегії та радник голови Держенергоефективності Микола Коломийченко, підвищення тарифів на газ стало непідйомним тягарем для більшості українців, а зростання призводить до чергового зростання.

Ми маємо на меті навчити населення отримувати той самий рівень комфорту, при цьому зменшуючи плату платіжками за енергоносії, - каже фахівець. - Аби українці мали можливість не витрачаючи великих коштів користуватися сучасними технологіями, у центрі не лише надаватимуть інформацію та знайомитимуть з різними програмами, а й допомагатимуть у впровадженні проектів».

Подібні центри-експозиції успішно реалізовані у Німеччині створили потужне інформаційне поле у сфері енергоефективності і нині країна споживає в рази менше енергоносіїв, наголошує Микола Коломийченко.

Реалізація проекту не потребує вливань бюджетних коштів, наголошує він.

«Центр-експозиція фінансуватиметься за рахунок грантів, цільової фіндопомоги, завдяки рекламі виробників обладнання та послуг, що надаватимуться в ІНЦ, та частково в рамках держ- та регіональних прогам з енергоефективності та проведення навчальних програм, тренінгів, семінарів, івент-заходів, - зауважує Микола Коломийченко. - Крім того, відкриття центру сприятиме розвитку туристичного потенціалу міста».

Як зазначив депутат Мукачівської міськради Юрій Кравчук, проект заощаджуватиме гроші громадян Мукачева. «Ми повинні проводити потужну інформаційну кампанію, залучати інвесторів для відкриття виробництв, приймати програми пільгового кредитування переходу на альтернативні джерела енергії, - говорить він. - Практично для кожної сім'ї у Мукачеві найбільшою проблемою є оплата енергоносіїв - якщо ми зараз не почнемо робити стратегічні кроки по уникненню енергозалежності, нашим дітям буде набагато важче вибиратися з енергетичного ярма".

Передбачається, що до початку опалювального сезону центр зможе підвищити енергоефективність населення.

Примітно, що втілити проект створення Міжнародного інформаційно-навчального центру з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії у Мукачеві мали намір іще кілька років тому. Втім, тоді справа до реалізації не дійшла.

 

http://ecotown.com.ua/news/U-Mukachevi-vidkryyetsya-tsentr-ekspozytsiya-enerhoefektyvnoho-obladnannya-ta-VDE/

Related articles: