НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У Нікополі Держенергоефективності презентувало успішний приклад заміщення газу соломою 16.03.2018

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із Головою Регіональної торгової палати Края Височина Чеської Республіки, власником компанії «TTS Group» Ріхардом Горки та журналістами здійснили прес-тур на твердопаливну котельню птахокомплексу «Дніпровський» у с. Першотравневе Нікопольського району Дніпропетровської області.

Котельня потужністю 10 МВт працює на тюкованій соломі і дозволяє підприємству заміщувати до 3,5 млн м3 газу у рік.

«Сьогодні на 10 МВт котельні ми вчергове переконалися, що бізнес бачить вигоду у переході на альтернативне паливо. Скорочення споживання енергоресурсів, особливо газу, дозволяє зменшити собівартість виробленої продукції та підвищити конкурентоспроможність підприємства», - повідомив С. Савчук.

На котельні працюють два високоефективні котли, вироблені чеською компанією «TTS Group» (http://www.tts.cz/ru). Ця компанія входить до групи провідних європейських виробників обладнання для котелень та когенераційних установок на біомасі.

Як повідомив Р. Горки, компанія вбачає значний потенціал для виробництва енергії з біомаси в регіонах України та має намір розширювати свою діяльність. З цією метою минулої осені в рамках IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму, яке провело Агентство, компанія підписала протокол про співпрацю у сфері заміщення газу з Коростенською міською радою (Житомирська область).

«Ми робимо все можливе, щоб інвестори мали стимули встановлювати твердопаливні котельні та біоТЕЦ саме в Україні. Зокрема, їхній інтерес до таких проектів посилив впроваджений у березні минулого року стимулюючий тариф на тепло з відновлюваних джерел енергії (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1959-19)», - наголосив Голова.

Крім цього, Держенергоефективності працює над новими змінами до законодавства у сфері біоенергетики – створенням конкурентного ринку твердого біопалива. Механізм, який розробляє Агентство разом із Проектом  USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Українсько-данським енергетичним центром та експертним середовищем, дозволить:

В рамках прес-туру також відбувся семінар, на якому Голова Держенергоефективності Сергій Савчук разом із місцевою владою та бізнесом обговорили законодавчі особливості та практичні аспекти впровадження проектів  з відновлюваної енергетики, а також розглянули досвід та потенціал Дніпропетровщини у цій сфері.

Держенергоефективності висловлює подяку місцевій владі Нікополя (Нікопольська міська радаНікопольська районна державна адміністрація) та компанії «TTS Group» за співорганізацію та проведення прес-туру, місцевій владі Дніпропетровщини (Дніпропетровська обласна державна адміністрація) за активний розвиток біоенергетики, а всім спікерам та учасникам – за активну участь у заході та інтерес до «зелених» проектів в країні.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2254

 

Related articles: