НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

У селі на Тернопільщині виготовлятимуть «малинові» брикети 19.02.2016

У селі Лосятин Кременецького району (Тернопільська область) виготовлятимуть паливні брикети зі стебел малини, повідомляє provse.te.ua.

 
Нову виробничу лінію встановив сільськогосподарський обслуговуючий кооператив "Ягідний край" у рамках проекту ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду", яка фінансується Євросоюзом, співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.
 
Відтак, тернопільське село виготовлятиме з місцевої сировини, зокрема, зі стебел малини, яку лосятинці вирощують на 40 га землі, 150 кг паливних брикетів у день. Біопаливо також планують робити з обрізаного гілля дерев, соломи та тирси.   
 
 
Передбачається, що члени кооперативу зможуть придбати малинові брикети для опалення помешкань та соціальних споруд за собівартістю – 1000 гривень за тонну. Для порівняння: вартість такого біопалива у роздрібній мережі сягає 1800 гривень. Перейшовши з природного газу на паливні брикети, які мають високий коефіцієнт корисної дії, селяни зможуть зменшити витрати на опалення до 50%.  
 
 
Примітно, що у Лосятині вже перевели на тверде паливо дитячий садочок, наразі встановлюється котел піролізного типу в амбулаторії та сільраді, на альтернативне паливо заплановано перевести школу. Як зазначає очільник обласної ради Василь Хомінець, запуск лінії із виготовлення паливних брикетів дозволить Лосятину позбутися енергетичної залежності від російського газу. 
 
http://ecotown.com.ua/news/U-seli-na-Ternopilshchyni-vyhotovlyatymut-malynovi-brykety/
 
 

Related articles: