НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Україна стає членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA 28.12.2017

Президент України Петро Порошенко 27 грудня підписав Закон України «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)». Зазначений закон було розроблено Державним агентством з енергозбереження та енергоефективності та прийнято Верховною Радою 5 грудня.
«Реалізація цього Закону дозволяє Україні стати гідним гравцем на світовому ринку відновлюваної енергетики, покращити інвестиційний імідж, використовувати кращі практики та передові технології у цій сфері, і головне – використовувати ефективні механізми фінансування «зелених» проектів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Приєднавшись до IRENA, Україна зможе тісно співпрацювати з розвинутими державами з метою залучення інвестицій у вітчизняну відновлювану енергетику.

Як пояснив Савчук, участь в IRENA відкриває для України можливість подавати заявки до Абудабійського фонду розвитку АDFD, щодо отримання пільгових кредитів на проекти з відновлюваної енергетики. Такі кредити можна буде отримувати під 1-2% терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, при умові спів-фінансування 50/50.

Членство в IRENA дозволить Україні більш активно розвивати сектор відновлюваної енергетики для зменшення енергетичної залежності. Допомогти у цьому має досвід інших країн-членів IRENA. Співпраця  з ними дозволить розширити можливості залучення кращих знань і технологій в цій сфері, а також допоможе виробити нові ефективні фінансові механізми для реалізації проектів з ВДЕ.

«Участь України в IRENA – це додаткові гарантії потенційним іноземним інвесторам щодо перспектив фінансування проектів з відновлюваної енергетики України», - повідомив Голова Держенергоефективності.
 
Міжнародна агенція IRENA була заснована 26 січня 2009 року в німецькому місті Бонн, де також розташований секретаріат Рамкової конвенції ООН зі змін клімату. На теперішній момент державами-членами є 155 країн, ще 25 держав підписали, але поки не ратифікували договір про членство.
 
http://ecotown.com.ua/news/Ukrayina-staye-chlenom-Mizhnarodnoho-ahentstva-z-vidnovlyuvanykh-dzherel-enerhiyi-IRENA/

Related articles: