НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Україна та Румунія будуть обмінюватися кращими практиками впровадження проектів «чистої» енергетики 14.07.2017

Таких домовленостей досягнуто під час 2-го засідання українсько-румунської Спільної  Міжурядової комісії з питань економічного, промислового, наукового та технічного співробітництва, яке відбулося за участю Голови Держенергоефективності Сергія Савчука 11 липня 2017 року у м. Бухарест (Румунія).

Розвиток відновлюваної енергетики та сфери енергоефективності стало ще одним важливим питанням двосторонньої співпраці, яке обговорювалося на засіданні під головуванням Міністра інфраструктури України Володимира Омеляна та Міністра транспорту Румунії Александра Развана Кука.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив Національний план дій з відновлюваної енергетики до 2020 року, а також розповів про досягнуті  Україною результати  щодо використання «чистих» джерел енергії.

«За останні три роки встановлено 1,7 ГВт нових потужностей з виробництва тепла з  біомаси. На ці проекти залучено близько 120 млн доларів приватних інвестицій. Розвивається і відновлювана електроенергетика. У 2016 році у цій сфері введено 120 МВт нових потужностей, що у 4 рази більше ніж у 2015 році. У 1-му кварталі 2017 року введено в експлуатацію 66,1 МВт об’єктів, які виробляють «чисту» електроенергію. Фактично лише за три місяці маємо вже половину потужностей, які було введено у 2016 році», - повідомив С. Савчук.

Водночас, головною метою залишається досягнення у 2020 році  11% енергії, отриманої з відновлюваних джерел у кінцевому енергоспоживанні. Загалом, 12 млрд євро необхідні для будівництва об’єктів, що працюватимуть на відновлюваних джерелах енергії.

Сергій Савчук також повідомив про ключові законодавчі зміни, які пожвавили розвиток відновлюваної енергетики. Це удосконалені та прив’язані до курсу євро «зелені» тарифи на електроенергію з «чистих» джерел та стимулюючий тариф на тепло «не з газу». Ще одне нововведення – законодавством передбачено укладання довгострокових договорів купівлі-продажу електроенергії за «зеленим» тарифом на весь строк дії  цього тарифу.

У ході засідання представники української делегації також ознайомилися з особливостями відновлюваної енергетики в Румунії. Так, ще у 2014 році Румунія виконала свій Національний план дій до 2020 року, досягнувши частки енергії, виробленої з відновлюваних джерел, у кінцевому енергоспоживанні на рівні 24,8%.

За даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), загальна потужність об’єктів відновлюваної електроенергетики Румунії у 2016 році склала 11,3 ГВт, з яких 40% складають вітрові та сонячні електростанції.

Загалом, представники української та румунської делегацій зауважили, що докладуть максимум зусиль для налагодження більш тісного співробітництва. Зокрема, сторони будуть обмінюватися досвідом та знаннями щодо передових практик розвитку відновлюваної енергетики та сфери енергоефективності, а також сприятимуть реалізації спільних проектів у зазначених сферах.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/1878

Related articles: