НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Уряд врегулював процедуру розрахунку за тепло, вироблене «не з газу»! 28.02.2018

28 лютого Уряд схвалив рішення щодо унормування питання розрахунку за теплову енергію, вироблену «не з газу». Відповідні зміни вносяться до Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов᾿язки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.06.2014 № 217.

Проект постанови Уряду розроблено Мінрегіоном за участі Держенергоефективності та Біоенергетичної асоціації України.

Раніше, якщо для забезпечення потреб споживачів теплопостачальне підприємство закуповувало теплову енергію у теплогенеруючих підприємств з інших, крім газу, видів палива, то розрахунки за таку енергію йшли за залишковим принципом після сплати всіх витрат за тепло з газу.

Як результат, виробники тепла «не з газу» несвоєчасно отримували розрахунок за згенеровану і продану теплову енергію і, відповідно, не мали можливості розраховуватися із постачальниками палива.

Це дискримінувало їх порівняно із виробниками теплової енергії з газу та постачальниками газу.

«Тепер перерозподіл коштів на рахунках із спеціальним режимом використання та спрямування їх за нормативом виробникам теплової енергії з інших, крім газу, видів палива, зніме ще один бар’єр для залучення інвестицій у виробництво тепла з відновлюваних джерел та, відповідно, сприятиме зменшенню споживання газу у сфері централізованого теплопостачання», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

http://saee.gov.ua/uk/news/2221

Related articles: