НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

В Європі відновлювана енергетика вперше обігнала вугільну 02.02.2018

У 2017 році в європейських країнах кількість електроенергії з відновлюваних джерел вперше перевищила кількість електроенергії, одержуваної від вугільних електростанцій. Про це йдеться в доповіді, опублікованій центрами з вивчення зміни клімату Sandbag (Великобританія) і Agora Energiewende (Німеччина).

Як повідомляє сайт N+1, у 1990 році в ЄС 62% викидів парникових газів припадали на викопне паливо – нафту, газ і вугілля (без урахування транспорту). Найбільше викидів виробляло кам'яне вугілля. У 2011 країни-члени ЄС взяли на себе зобов'язання до 2030 року зменшити викиди парникових газів на 40% у порівнянні з 1990 роком. Для цього європейці почали розвивати «зелені» електростанції (вітрові, сонячні, біопаливні) та стежити за споживанням електрики. Результати минулого року показують, що споживання електроенергії дещо зросло – на 0,7%, проте вперше відновлювана енергетика обігнала вугільну. Виробництво «зеленої» енергії в 2017 році зросло на 12%, до 679 терават-годин. Найбільша частка належить вітроелектростанціям – 19%, переважна кількість яких працюють у Великобританії та Німеччині.

Відновлювана енергетика стрімко розвивається не лише в Європейському Союзі. У 2016 році темпи зростання сонячних електростанцій в усьому світі вперше перевищили темпи розвитку вугільних. За даними Міжнародного енергетичного агентства приріст потужності сонячних електростанцій досяг 74 ГВт, а вугільних – тільки 57 ГВт.

 

http://ecotown.com.ua/news/V-YEvropi-vidnovlyuvana-enerhetyka-vpershe-obihnala-vuhilnu/

Related articles: