НОВИНИ БIОЕНЕРГЕТИКИ

Вінничина шукає спонсорів для переведення 130 котелень на біопаливо 19.02.2016

Переведення 130 котелень з природного газу на альтернативні види палива дозволить Вінничині заощадити 146 млн гривень.

 
Як зазначає директор Департаменту ЖКХ Вінницької обласної держадміністрації Анатолій Вакар, на реконструкцію такої кількості об’єктів теплового господарства потрібно 120 млн гривень. 
 
Наразі з обласного бюджету виділено всього 11 млн гривень. Решту область розраховує отримати від спонсорів, яких наразі активно шукає. Наприклад, у Хмільницькому районі виявили бажання допомогти фермерські господарства, розповідає Анатолій Вакар, зауважуючи, що половину суми – близько 60 млн гривень - назбирати цілком реально.
 
Окрім модернізації старих котелень, на Вінниччині запланували будівництво також двох нових об’єктів теплопостачання, які працюватимуть на дровах та відходах деревообробки. За словами посадовця, до осені буде введено в експлуатацію нову біопаливну котельню у Гайсинській військовій частині та у обласній дитячій лікарні. Останній об’єкт зводить приватний інвестор. 
 
У обласній держадміністрації сподіваються, що з ухваленням законів, які передбачають механізм повернення коштів, витрачених на будівництво котелень, інвесторів побільшає.
 
На Вінничині нині вже заощаджують природний газ, виробляючи електроенергію з біогазу, добутого на сміттєзвалищі. З розташованої у Стадниці полігонної ТЕЦ потужністю 1 мегават (МВт) нині електроенергія надходить у загальну мережу. Як зазначає директор вінницького відділення ТОВ "AEU" (Альтернативні системи України) Вадим Кравець, після отримання ліцензії компанія буде продавати електрику за звичайним тарифом, а після роботи в тестовому режимі, яка триватиме 4 місяці, перейде на "зелений".
 
У 2014 році на модернізацію котелень, які нині спалюють дрова, пелети та відходи деревини, Вінницька область витратила близько 47 млн гривень. Наразі на альтернативних видах палива працює 339 котелень.
 
http://ecotown.com.ua/news/Vinnychyna-shukaye-sponsoriv-dlya-perevedennya-130-kotelen-na-biopalyvo/
 
 

Related articles: