GENERAL NEWS

«Енергоефективна школа» - крок у майбутнє 22.09.2017

За ініціативою проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» та сприяння Міністерства освіти і науки України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, Всеукраїнської екологічної ліги  21-22 вересня 2017 року в м. Києві відбулась Всеукраїнська конференція «Енергоефективна школа».

Відкрили конференцію з вітальним словом Маслюківська-Самберг Олена Павлівна, координатор проектів з довкілля та енергетики Програми розвитку ООН в Україні, Вербицький Володимир Валентинович, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України та Вишняк Ірина Олегівна, Департамент систем енергозабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Перша пленарна сесія присвячена питанням  підвищення енергоефективності як запоруки забезпечення енергетичної незалежності України. Відкрив сесію керівник проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», Лященко Володимир Олексійович, на якій представив фінансово-економічні можливості реалізації біоенергетичних проектів.

Ігнатенко Олександр Павлович, головний консультант проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» зупинився на регіональних перспективах розвитку сфери біоенергетики в Україні та зазначив, що для 7 пілотних регіонах (Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Полтавська та Черкаська області), які мають значний потенціал біомаси, були розроблені проекти Регіональних програм, реалізація яких може дати ефект зменшення СО2 на 870 тис.т.

Досвідом  розробки та реалізації  проектів по енергоефективності та енергозбереженні як чинників інноваційного розвитку освітніх закладів поділилися Каплун Віктор Володимирович, проректор з наукової та інноваційної роботи Київського національного університету технологій та дизайну та Ярош Світлана Володимирівна, директор ТОВ «І.Комм Енерджи».

В рамках першого дня конференції було проведено 2 круглих столи: перший присвячений кращим практикам впровадження енергоефективних заходів в освітніх установах, другий – збереженню довкілля за допомогою біоенергетичних технологій.

Завершився день проведенням тренінгів. Учасники конференції мали змогу прийняти участь у тренінгу «Енергоаудит навчального закладу та його здійснення» та «Енергоефективна країна майбутнього». Робота в групах, різноманітні завдання та відеоролики про енергоефективність допомагли проаналізувати інформацію про відновлювальні джерела енергії та визначити можливі шляхи переходу України на альтернативну енергетику.

Другий день конференції розпочався з круглого столу, який був присвячений формам та методам роботи з питань енергоефективності у загальноосвітніх навчальних закладах. Учасники круглого столу обговорили питання формування екологічної свідомості учнів безпосередньо під час освітнього процесу та в позашкільний час.

Після круглого столу відбулась друга пленарна сесія «Енергоефективність в освітніх процесах», яку відкрив  Гелетуха Георгій Георгійович, кандидат технічних наук, голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України». Гелетуха Георгій Георгійовичознайомив учасників зі станом та перспективами розвитку біоенергетики в Україні. Координатор Києво-Святошинського районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, Малишева Тетяна Василівна, у свої доповіді проінформувала про шляхи збереження енергоресурсів у процесі домашнього господарювання.  Вчитель інформатики та технічної праці Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи  Романюк Віктор Михайлович ознайомив присутніх з проектом «Школа енергії», наголошуючи на важливості та доцільності формування енергоспоживацької культури учнів під час навчального процесу через реалізацію саме цього проекту. 

 

Related articles: