GENERAL NEWS

Головний консультант Проекту ПРООН обговорив з головою Закарпатської облради Михайлом Рівісом питання внесення на розгляд ради змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області 18.05.2017

17 травня 2017 р. в рамках робочої поїздки до м. Ужгород представники Проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» провели робочу зустріч з головою Закарпатської обласної ради Михайлом Рівісом.

Головний консультант проекту ПРООН Олександр Ігнатенко звернувся до голови облради з пропозицією підтримати проект змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016–2020 роки щодо стимулювання використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Закарпатській області та внести його в установленому порядку на розгляд облради.

Михайло Рівіс зазначив, що підтримує внесення змін до Програми енергоефективності та енергозбереження. При цьому наголосив, що зміни до Програми це добре, але потрібні конкретні дії в напрямку запровадження біоенергетичних технологій в області. Зокрема, гарною ідеєю було б створення в регіоні ресурсно-інформаційного центру, до якого б входили плантації енергетичної верби, пелетний завод тощо. Також було б доцільно встановити котли на альтернативному виді палива, наприклад, у приміщенні обласної лікарні чи обласної ради, які б мали змогу опалювати декілька будівель.

В свою чергу Ігнатенко О.П. зазначив, що на сьогодні IFC спільно з Ощадбанком напрацьовує фінансово-економічний механізм, відповідно до якого під проекти будуть надаватися кредити. Разом з тим планується здешевити кредити за рахунок грантових коштів, які очікується отримати від ЄС.

По завершенні зустрічі Михайло Рівіс запевнив, що проект змін до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016–2020 роки внесуть на розгляд облради на найближчому засіданні. Він переконаний, що депутатський корпус облради підтримає зазначені зміни, адже у покращенні екологічної ситуації області та створенні сприятливих умов для інвестицій у виробництво енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії зацікавлені всі.

Нагадаємо, що 30 вересня 2016 в Закарпатській обласній державній адміністрації був проведений круглий стіл з обговорення проекту зміни до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, за участі представників обласної державної адміністрації, обласної ради та громадськості.

 

Також про результати проведеної зустрічі можна ознайомитися на сайті Закарпатської обласної ради http://zakarpat-rada.gov.ua/rivis-obhovoryv-z-holovnym-ekspertom-proon-zminy-do-prohramy-enerhoefektyvnosti-ta-enerhozberezhennya-zakarpatskoji-oblasti-na-najblyzhchi-roky/

Related articles: