GENERAL NEWS

Семінар для муніципалітетів, які подали заявки на конкурс проектів у сфері теплопостачання 28.09.2018

Київ, 28 вересня 2018  –  Близько 40 заявок з 19 областей України надійшло на конкурс муніципальних проектів у сфері теплопостачання, що використовують аграрну біомасу. Рекордсменом по кількості поданих проектів стало місто Умань Черкаської області, а по потужності проекту – Бахмут Донецької області. Загалом, надіслані проектні пропозиції стосуються будівництва нових або реконструкції існуючих котелень та встановлення біопаливних котлів на аграрній біомасі (соломі, стеблах кукурудзи, соняшнику, енергетичних культурах), що є ефективним альтернативним джерелом теплової енергії, яке дозволяє отримати значну економічну вигоду та економію паливно-енергетичних ресурсів. Про це стало відомо під час семінару проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», що впроваджується за підтримки Глобального екологічного фонду.

Під час заходу, близько 30 представників муніципалітетів з Черкаської, Донецької, Вінницької, Чернігівської, Житомирської, Закарпатської, Сумської та інших областей України, які подали заявки на учать у конкурсі проектів, дізналися більше про особливості технічної допомоги, яку буде надано обраним проектам, а також фінансові можливості для реалізації проектів у сфері теплопостачання з використанням аграрної біомаси. Окрім цього, учасники отримали індивідуальні консультації від експертів проекту ПРООН та представників банків щодо ефективної реалізації проектів. Семінар став своєрідною платформою, яка об’єднала муніципалітети, комерційні банки та технічних експертів заради прискорення та спрощення впровадження проектів теплопостачання з використанням аграрної біомаси.

«В Україні поширена практика впровадження біоенергетичних проектів, які використовують в якості палива деревину, але, зважаючи на значний потенціал аграрної біомаси, який наразі використовується значно менше порівняно з деревиною, ми вбачаємо гостру необхідність у підтримці проектів даного спрямування й сприяння розвитку цього напрямку в Україні», - сказав менеджер проекту  ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Євген Гроза.

В результаті конкурсу 15 проектам буде надано технічну допомогу, яка включатиме консультування в процесі розробки технічної частини та пошук найоптимальніших механізмів фінансування проекту. Початок реалізації обраних проектів запланований на жовтень 2018 року.

Нагадаємо, що з 7 липня по 10 серпня 2018 року тривав прийом заявок на конкурс муніципальних проектів у сфері теплопостачання, що використовують аграрну біомасу, для надання технічної допомоги від проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні». До участі у конкурсі запрошувались муніципалітети, комунальні підприємства та заклади (школи, лікарні, дитячі садки тощо), що потребують теплопостачання, а також приватні комерційні юридичні особи, що здійснюють постачання теплової енергії комунальним закладам або в системах централізованого теплопостачання з усіх областей України.

Переглянути фото із заходу.

Related articles: