GENERAL NEWS

м. Умань зробило перший крок на шляху використання біоенергетичних технологій в Україні 22.07.2015

22 липня 2015 року в рамках проекту Програми Розвитку ООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій в муніципальному секторі в Україні» відбулося урочисте відкриття та запуск перших двох великих, повністю автоматичних котлів, що працюють на солом’яній пелеті.

В святковому заході взяли участь керівництво ПРООН, народні депутати, представники уряду, Уманської міської та Черкаської обласної влади, а також некомерційних організацій.

Котли було встановлено в школі № 9 та дитячому садку № 21, і ще один котел буде встановлено в школі №12 м. Умань до кінця серпня поточного року. Таким чином, протягом нового опалювального сезону, солом’яна пеллета буде обігрівати більш ніж 900 дітей.

Ці котли працюють на екологічно чистому паливі, вони сприяють зменшенню викидів парникових газів в атмосферу та значно економніші у порівнянні із газовими котлами.

Використання солом’яної пелети замість природного газу лише на цих трьох муніципальних об’єктах, збереже у міському бюджеті понад 700 тисяч гривень. В свою чергу, на зекономлені кошти, можна буде продовжити енерго-модернізацію міста.

Учасники заходу мали змогу познайомилися з одним із таких виробників -  компанією Авер-Тех та побувати на самому підприємстві, де на власні очі побачити процес виробництва котлів та пелет. Керівник підприємства розповів про виробничий процес, починаючи з того, як на полях працівники підприємства збирають на полях солому за допомогою спеціального обладнання і закінчуючи виробництвом висококалорійних пелет. Раніше майже вся вироблена пелета йшла на експорт, але в компанії сподіваються, що приклад міста Умань буде поширено, та ситуація зміниться.

«Сьогодні ми стали свідками величезного кроку вперед» - зазначив в своєму виступі Янтомас Хімстра, Директор представництва ПРООН в Україні. – «Ресурс, який раніше просто спалювався на полях як сміття, зараз буде спалюватися у котлі, виробленому в Україні, поставляти тепло та добрива, сприяти збільшенню робочих місць та дбати про енергетичну незалежність країни».

Це лише початок цілої низки пілотних проектів запущених в рамках проекту Програми Розвитку ООН, ціль яких сприяти сталому розвитку біоенергетичних технологій в Україні. І ми щиро сподіваємось, що бізнес, громади, банки, уряд та неурядові організації отримають цінний урок, який допоможе країні на шляху досягнення енергетичної незалежності.

 

Related articles: