GENERAL NEWS

На Полтавщині взялися заміняти газ енергетичною вербою та соломою 27.05.2016

На Полтавщині розпочали громадське обговорення “Регіональної програми використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Полтавській області на 2016-2020 р.р.в рамках проекту ПРООН/ГЕФ „Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні”.

Говоримо з керівником проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Володимиром Лященком.

Яка ситуація на Полтавщині загалом з використання біоенергетичних технологій – це нове для області?

Не зовсім. Є певні напрацювання. Так, Полтавщина протягом 1,5 року вже є активним партнером в напрямку реалізації біоенергетичних технологій і в напрямку використання біомаси палива для муніципального тепло- та гарячого постачання.

Наразі вибудовується якась системність щодо цього? Я правильно розумію?

Так, одним із елементів сталого розвитку біоенергетичних технологій в Полтавській області є  безпосередньо розроблена регіональна програма, яка, сподіваємось, буде в подальшому затверджена Полтавською обласною радою.

Що це за програма?

Вона визначає основні напрямки для подальшого розвитку, основні техніко-економічні показники, які потім нададуть змогу залучати приватних і державних інвесторів, використовувати їхні  кошти для того, щоб ситуація змінилась кардинально, і Полтавщина більше використовувала тих наявних ресурсів, які є в області.

Про які ресурси йде мова?

Ось у травні був висаджений перший маточник енергетичної верби на Полтавщині. Цей енергетичний ресурс є швидкоростучою деревиною, і має змогу забезпечувати паливом значну частину населення. Поки що ми заклали перший етап маточників, але в подальшому (протягом 2-х років) будуть паростки цих маточників розсаджуватися по території всієї області.

Якої мети хочете досягти?

По-перше  - це збереження лісових ресурсів (щоб вони не вирубувались), а по-друге – щоб можна було використовувати таке паливо, і була наявна база цього палива в області.

Полтавщина на тлі України не єдина, яка взялася за проекти з вирощування енергетичної верби?

На сьогоднішній день вже системно та активно вирощують енергетичні рослини у Волинській, Сумській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

Крім верби,  які ще є альтернативи газу в перспективі в рамках програми?

Полтавщина займає друге місце з вирощування зернових в Україні. Як наслідок – дуже великі запаси соломи є, які або спалюються на полях, або просто залишаються для перегнивання. А їх можна використовувати, як джерело палива для забезпечення гарячого тепло- та гарячого водопостачання в муніципальний сектор.

У рамках вашої програми передбачено якесь фінансування, чи мова йде про інформаційну допомогу?

Програма наша не є інвестором  - ми допомагаємо приватним інвесторам і компаніям заходити на цей ринок і використовувати всі наявні засоби. З прийняттям обласної програми вже може йти мова й про залучення коштів у цю сферу.

 

http://energolife.info/ua/2016/Energy/605/%D0%9D%D0%B0-%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%B2%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D0%B2%D0%B7%D1%8F%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8F-%D0%B7%D0%B0%D0%BC%D1%96%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B8-%D0%B3%D0%B0%D0%B7-%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%8E-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B1%D0%BE%D1%8E-%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%8E.htm

Related articles: