GENERAL NEWS

На шляху до сталого майбутнього Полтавщини 12.07.2018

5 липня 2018 року експерти проекту ПРООН провели робочу зустріч із начальником відділу міжнародно-технічної допомоги та інвестиційної діяльності управління міжнародного співробітництва та залучення інвестицій Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської обласної державної адміністрації Марією Долженко.

В рамках зустрічі сторони обговорили питання винесення на розгляд двадцятої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання зміни і доповнення до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Полтавської області на період 2018 – 2020 років, який передбачає встановлення регіональних цілей з розвитку біоенергетичних технологій у Полтавській області. Під час пленарного засідання Полтавської облради 12 липня 2018 року План заходів до Стратегії був затверджений депутатами облради.

Зміни до Плану заходів зокрема стосувалися розділу 7.1 «Технічні завдання на проекти регіонального розвитку», що включені до Програми 2. «Високий рівень конкурентоспроможності економіки регіону», який був доповнений новою програмою (проектом) регіонального розвитку «Використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні Полтавської області»:

- Мета проекту: забезпечення поступового переходу від традиційної системи централізованого теплопостачання до сучасної та ефективної системи з використання доступних місцевих видів біопалива. 

- Завдання проекту: використання потенціалу сільськогосподарської біомаси для муніципального тепло- та гарячого водопостачання; зменшення обсягів викидів парникових газів; поліпшення технічного стану теплоенергетики та зменшення втрат природного газу. 

- Встановлено наступні регіональні цілі з розвитку сфери біоенергетики: 

  1. - Скорочення обсягів споживання енергоресурсів, зокрема природного газу. 
  2. - Зменшення обсягів викидів СО². 
  3. - Зниження інтегрального показника аварійності інженерних мереж 3 на 5,0 %. 
  4. - Уповільнення темпів зносу основних фондів на об’єктах централізованого тепло- та водопостачання. 
  5. - Скорочення витрат умовного палива на виробництво теплової енергії на 10-15 %. 
  6. - Зниження частки імпортних викопних органічних видів енергоресурсів.
  7. - Скорочення витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг.

- На реалізацію зазначеної мети та завдань передбачається 260,2 млн. грн. протягом 2018-2020 років.

Окрім цього, під час зустрічі, проект ПРООН поінформував Полтавську ОДА про початок відбору муніципальних проектів у сфері теплопостачання, що використовують аграрну біомасу, для надання технічної допомоги з метою розробки інвестиційної документації. Заявки на участь у відборі можуть подавати муніципальні проекти з усіх областей України, однак пріоритет надаватиметься пілотним областям, зокрема Полтавській, Закарпатській, Волинській, Івано-Франківській, Дніпропетровській, Житомирській та Черкаській.

Дізнатися більше про відбір за посиланням.

Фото: Департамент економрозвитку Полтавської ОДА

Related articles: