GENERAL NEWS

На Закарпатті встановили сучасну систему опалення на біомасі за підтримки ПРООН та Глобального екологічного фонду 07.03.2019

Київ, 7 березня 2019 р. – Новий котел на аграрній біомасі встановлено у с. Невицьке Ужгородського району Закарпатської області в рамках проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», що реалізується за підтримки Глобального екологічного фонду (ГЕФ). Сучасне обладнання допоможе досягти значної економії коштів та енергоресурсів для опалення навчально-виховного комплексу в Західній Україні.

Для задоволення влаcних енергетичних потреб Україна використовує традиційні ресурси, зокрема природний газ та вугілля, які складають понад 60 % вітчизняного енергетичного балансу. Маючи обмежені вітчизняні енергоносії, Україна змушена забезпечувати власні енергетичні потреби за рахунок іноземних енергопостачальників. Як наслідок, одним із пріоритетних завдань у сфері енергетики, визначених Енергетичною стратегією України на період до 2035 року, є досягнення енергетичної незалежності, що стане можливим завдяки скороченню рівня енергоспоживання та використанню альтернативних джерел енергії. ПРООН сприяє переходу України до відновлювальних джерел енергетики й стимулює використання біомаси як палива в теплопостачанні. Адже це дозволяє містам та селищам досягати значного збільшення ефективності опалення та гарячого водопостачання соціальних об’єктів, таких як школи, лікарні, дитячі садки, а також заощаджувати кошти.

«Використання аграрної біомаси дозволяє місцевій громаді значно знизити витрати на опалення громадських будівель. Як показав досвід встановлення аналогічних котлів в Україні, громада с. Невицьке зможе заощадити близько 120 тисяч гривень на рік завдяки використанню місцевого палива. Окрім цього, заміна електроопалення на біомасу також зменшить викиди СО2, і таким чином сприятиме боротьбі зі зміною клімату», – сказав менеджер проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Євген Гроза.

Встановлення в Закарпатській області нового котла, який працює на аграрній біомасі місцевого походження,  дозволить  заощадити кошти для бюджету селища завдяки зменшенню споживання електроенергії, а також сприятиме скороченню викидів парникових газів у атмосферу та пом’якшенню наслідків кліматичних змін.

Загалом, у рамках реалізації проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» за підтримки Глобального екологічного фонду, було встановлено 13 котлів на аграрній біомасі в Донецькій, Житомирській, Київській та Черкаській областях.

Related articles: