GENERAL NEWS

Представники Проекту ПРООН обговорили з Черкаською обласною державною адміністрацією питання необхідності прийняття регіональної програми 26.05.2017

25 травня 2017 р. представники проекту ПРООН взяли участь у робочій нараді, присвяченій питанням впровадження в регіоні біоенергетичних технологій, яка проходила під головуванням директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Демиденка Сергія Миколайовича.

У нараді також взяли участь профільні керівники облдержадміністрації, зокрема Липкань Андрієм Борисовичем, заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства, Рясик Олена Миколаївна, начальник відділу атмосферного повітря, поводження з відходами, природоохоронних програм та моніторингу Управління екології та природних ресурсів, Банделюк Ганна Іванівна, начальник відділу енергетики, енергозбереження та експлуатації об’єктів житлово-комунального господарства Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.

«На сьогодні стоїть питання необхідності прийняття Регіональної програми з впровадження біоенергетичних технологій у муніципальному секторі та підписання Меморандуму про партнерство між ПРООН та Черкаською обласною державною адміністрацією з метою подальшої плідної співпраці» -  розпочав свою доповідь  Ігнатенко О.П.

Потім зазначив, що наразі IFC спільно з Ощадбанком напрацьовує фінансово-економічний механізм, відповідно до якого під проекти будуть надаватися кредити. Разом з тим планується здешевити кредити за рахунок грантових коштів, які очікується буде надавати ЄС. Без прийняття регіональної програми використання біоенергетичних технологій у муніципальному секторі  отримання кредитних та грантових коштів зводиться нанівець.

Заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Липкань Андрій Борисович наголосив на тому, що напрацювання Проекту ПРООН є важливими для Черкаського регіону та запропонував включити їх у наступний План реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018-2020 рр., який наразі знаходиться на стадії розробки.

Він пояснив, що у 2015 році була прийнята Стратегія розвитку Черкаської області на період до 2020 року, яка серед інших операційних цілей містить ціль підвищення енергоефективності, завданням якої є створення умов для розвитку альтернативної енергетики. На виконання Стратегії в області був розроблений план її реалізації на період 2015-2017 рр. оскільки План був затверджений на 2 роки на сьогодні ведеться активна робота по розробці Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на наступні 2 роки.

За результатами зустрічі було прийнято рішення включити напрацювання Проекту ПРООН по регіональній програмі в проект Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на період 2018-2020 рр.

Related articles: