GENERAL NEWS

Проект ПРООН обговорив з головою Держенергоефективності питання необхідності підтримки бізнесу у вирощуванні енергетичних культур 05.09.2017

5 вересня 2017 р. у Держенергоефективності відбулась зустріч керівника Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Володимира Лященка та консультанта Проекту Олександра Ігнатенко з  Головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком.

Під час зустрічі піднімались питання необхідності підтримки бізнесу у вирощуванні енергокультур з метою впровадження біоенергетичних технологій у муніципальному тепло- та гарячому водопостачанні.

"В Україні існує унікальна можливість застосовувати енергокультури як біомасу для генерації енергії. Використовуючи 11,5 млн т врожаю енергокультур, зібраного з 1 млн га, можна замістити 5 млрд м3 газу в рік. В цілому в країні є 4 млн га малородючих земель, які варто задіяти для вирощування енергокультур. Одночасно поблизу цих територій можна встановлювати потужності з виробництва тепла та електроенергії з такої біосировини. У результаті отримаємо енергетичний кластер з потужною ресурсною базою", - наголосив С.Савчук.

Енергетичні кластери стануть ключем до вирішення кількох актуальних для кожного населеного пункту питань: енергозабезпечення за рахунок місцевих видів палива, підвищення зайнятості населення, пожвавлення бізнесу, активізації економіки. Крім цього, ці проекти зможуть зацікавити зарубіжних інвесторів.

«Сфера вирощування енергокультур потребує активізаціїі. Тому наразі розглядаємо можливість розробки програм підтримки бізнесу, який бажає працювати у цій сфері», - прокоментував Голова Агентства.

У свою чергу, В. Лященко підкреслив зростаючий інтерес місцевої влади та бізнесу до виробництва енергії з відновлюваних джерел. Наприклад, у Житомирі планується встановити когенераційну установку на біомасі 44 МВт теплової та 16 МВт електричної потужності.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на сайті Держенергоефективності

Related articles: