GENERAL NEWS

Проект біоенергетичних технологій провів громадське обговорення проектів Дорожніх карт з розвитку відновлюваної енергетики 03.10.2015

02.10. 2015 р. в рамках проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація розвитку біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» відбулося Громадське обговорення проектів Дорожніх карт розвитку відновлюваної енергетики.

У Громадському обговоренні взяли участь представники Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Інституту відновлюваної  енергетики НАН України, керівники Асоціації відновлюваної енергетики України, Асоціації теплоенергетичних компаній України, Всеукраїнської громадської організації «Українська вітроенергетична асоціація», Всеукраїнської громадської організації «Асоціація «Укргідроенерго», Асоціації альтернативних видів палива та відновлюваної енергетики України,  Української асоціації альтернативних транспортних палив «Укрбіопаливо», Інституту технічної теплофізики НАН України, ДП “НДІННП “МАСМА”, Української асоціації виробників альтернативного твердого палива, ДП «Укрспирт», Асоціації «Українська асоціація відновлюваної енергетики».

Під час обговорення учасникам наради було презентовано проекти Дорожніх карт з реалізації Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, які розроблені в рамках Проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація ринку біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» разом з Інститутом відновлюваної енергетики НАН України та за підтримки Держенергоефективності, по наступним підгалузям відновлюваної енергетики України:

Дорожня карта розвитку біоенергетики,

Дорожня карта розвитку сонячної енергетики,

Дорожня карта розвитку вітрової енергетики,

Дорожня карта розвитку геотермальної енергетики,

Дорожня карта розвитку малої гідроенергетики.

Разом з тим, було розглянуто ряд важливих питань в сфері відновлюваної енергетики. Зокрема йшлося про бар’єри, які стримують розвиток галузей відновлюваної енергетики та шляхи їх подолання; заходи, які необхідні для виконання індикативних показників Національного плану дій з відновлюваної енергетики.

В ході обговорення зроблено наголос на необхідності взаємодії центральних та місцевих органів виконавчої влади, бізнес-середовища, інвесторів, наукових установ та громадськості з метою гармонічного розвитку відновлюваної енергетики України, а також на необхідності залучення інвестицій та підвищення інвестиційної привабливості проектів відновлюваної енергетики.

По завершенню наради було прийнято рішення:

Схвалити структуру Дорожніх карт;

Провести секторальні робочі наради з профільними асоціаціями та науковими установами, які працюють у сфері відновлюваної енергетики, з метою узгодження проектів Дорожніх карт;

Профільним асоціаціям сфери відновлюваної енергетики надати Інституту відновлюваної енергетики НАН України:

- пропозиції та зауваження щодо наповнення Дорожніх карт;

- пропозиції щодо розроблення нормативно-правових актів та інших заходів, необхідних для досягнення цілей, визначених Національним планом дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року;

Інституту відновлюваної енергетики НАН України та Держенергоефективності доопрацювати проекти Дорожніх карт з урахуванням наданих пропозицій.

 

 

 

Related articles: