GENERAL NEWS

Проект біоенергетичних технологій взяв участь у семінарі-тренінгу «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення» 19.02.2016

18 лютого 2016 р. відбувся семінар-тренінг «Біоенергетичне селище – шлях до сталого і самодостатнього енергозабезпечення», який організовано Держенергоефективності спільно з Агентством з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) та Біоенергетичною асоціацією України за підтримки Мінрегіону.

У заході прийняли участь народний депутат України, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також профільних асоціацій, бізнесу та громадськості.

Під час семінару керівник проекту «Біо-ПРОМ» Агентства з питань відновлюваних ресурсів Німеччини (FNR) Леся Матіюк презентувала німецький досвід створення біоенергетичних селищ. Зокрема, вона зазначила, що перший такий проект було реалізовано у 2000 році на базі селища Юнде. За останні роки вони набули популярності і на сьогодні на базі 160 населених пунктів існують подібні селища. Крім того, до цього процесу стали долучатися не тільки окремі населені пункти, а й цілі регіони.

За її словами, з метою популяризації концепції та переваг біоенергетичних селищ цього року в Німеччині проводитиметься конкурс на найуспішніший проект з виробництва та використання біоенергії у сільській місцевості. У конкурсі приймуть участь селища, міста та райони, у яких тепло- та енергозабезпечення на 50% складається з виготовленої в регіоні біомаси.

Крім того, на семінарі були підняті питання перспективи розвитку біоенергетики та можливості централізованого теплопостачання на біопаливах для потреб населення в Україні.

По закінченню семінару учасники заходу розробили концепцію такого біоенергетичного селища на прикладі м. Боярка.

Related articles: