GENERAL NEWS

У Держенергоефективності відбулась зустріч, присвячена механізмам фінансування «зелених» проектів для муніципалітетів 05.12.2017

5 грудня 2017 р. у Держенергоефективності відбулась зустріч Програмного аналітика сектору навколишнього середовища та сталого розвитку ПРООН в Україні Олени Маслюківської-Самберг та керівника проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» Володимира Лященко з головою Держенергоефективності Сергієм Савчуком та представником Групи Світового банку, яка присвячена механізмам фінансування «зелених» проектів для муніципалітетів.

Володимир Лященко, керівник проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні», презентував розроблений механізм фінансування проектів «чистої» енергетики для муніципалітетів.

Даний механізм передбачає пряме фінансування банком проектів для муніципалітетів. Серед переваг цього механізму – прості процедури та можливість залучення невеликих позик, що актуально для малих та середніх міст. Вже наступного року планується запустити перший пілотний проект із надання банківських кредитів для муніципалітетів.

«Для успішної реалізації механізму потрібно налагоджувати тісну співпрацю з регіонами. Наразі проект ПРООН розпочав проведення в регіонах серії навчальних семінарів щодо можливостей використання біомаси в якості палива у муніципальному секторі України та фінансування проектів «чистої» енергетики» – на цьому наголосив Володимир Лященко.

Related articles: