GENERAL NEWS

В Івано-Франківській області висадили маточник енергетичної верби 19.05.2016

В рамках пілотного проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація ринку біоенергетичних технологій у  муніципальному секторі  в Україні» в селі Козарі Рогатинського району Івано-Франківської області було висаджено маточник із шведських сортів енергетичної верби у кількості 105 000 шт.

Саджанці були надані компанією «ECOSOLUM», яка має ліцензію від Шведської компанії Salixenergi на право виробництва та продажу на території України кращих сортів енергетичної верби.

Земельну ділянку, загальна площа якої склала 5 гектарів, попередньо підготовлено та  оброблено гербіцидами для попередження зростання бур’янів.

Проект «Висадка маточників енергетичної верби з метою забезпечення посадковим матеріалом Івано-Франківської області» направлений на популяризацію вирощення енергоефективної верби та забезпечення посадковим матеріалом Івано-Франківській регіон, що у свою чергу, буде сприяти розвитку та комерціалізації біоенергетичних технологій в Україні, та підвищенню інвестиційної привабливості біоенергетики та регіону в цілому.

Саме той факт, що верба зростає більш 20 років, це дасть змогу  створити стабільну економічну нішу шляхом вирощування власної енергоефективної біомаси та забезпечити довгострокову сталість використання біомаси в муніципальному секторі України.

При вирощуванні енергетичних культур затрати в перерахунку на еквівалент енергії у десятки разів нижчі порівняно з вартістю енергоносіїв, отриманих від традиційних джерел. Вплив енергетичних культур на збереження та відтворення екосистем дають змогу позбутися проблем, пов’язаних із забрудненням довкілля, мінімізувати тенденції глобального потепління.

Related articles: