GENERAL NEWS

В Івано-Франківській облдержадміністрації обговорили перспективи використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні Прикарпаття 03.06.2016

3 червня 2016 року проект ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» спільно з Івано-Франківською  обласною державною адміністрацією провели круглий стіл з обговорення перспектив використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Івано-Франківській області.

У круглому столі взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Басараб, керівник проекту ПРООН Україна Володимир Лященко, заступник директора департаменту відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива Держенергоефективності Ігор Ковальов, консультанти проекту ПРООН, начальники управлінь облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій, представники комунальних підприємств області.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Басараба, перехід від традиційних систем централізованого теплопостачання до сучасних ефективних систем із використанням біоенергетичних технологій є невід’ємною частиною енергетичної безпеки області. Тому варто приділяти більше уваги використанню альтернативних джерел енергії та активно реалізовувати проекти із заміни природних видів палива.

«Перехід котелень на дрова може взагалі знищити Карпатській регіон, тому необхідно шукати альтернативу. Використання біоенергетичних технологій у муніципальному секторі є тією самою альтернативою, яка забезпечить не тільки значну економію бюджетних ресурсів Івано-Франківської області, а й підвищить екологічну складову регіону», - зазначив керівник Проекту ПРООН Володимир Лященко.

Під час круглого столу місцевим консультантом проекту ПРООН Володимиром Паливодою був представлений проект Регіональної цільової програми використання біоенергетичних технологій у тепло- та гарячому водопостачанні в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, розроблений в рамках проекту ПРООН «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні».

Він наголосив на необхідності вирощування в області енергетичних рослин (енергетична верба, тополя). Використання даного виду палива дозволить замістити природний газ, покращити екологічне становище, сприяти зростанню економічної ситуації. За його словами, середній приріс маси верби – 1,5 – 2 метри в рік, збір урожаю – кожні два роки, кількість циклів збору урожаю з однієї посадки – 7-8 разів. Мінімальна теплота згорання сухої вербової деревини складає 18,5 МДж/кг.

Нагадаємо, що з 15 грудня 2015 року між ПРООН та Івано-Франківською обласною державною адміністрацією укладено меморандум про партнерство в рамках реалізації проекту «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні». Відповідно до умов якого сторони ставлять за мету реалізацію принципів сталого розвитку та зміцнення партнерства в цілях соціально-економічного розвитку Івано-Франківської області та покращення умов життя населення шляхом впровадження передових енергоефективних технологій та удосконалення процесу управління житлово-комунальними послугами.

Related articles: