GENERAL NEWS

В Корсунь-Шевченківському обговорили екологічний розвиток міст 17.06.2016

Сьогодні в рамках проекту Всеукраїнської екологічної ліги «Центр кращих практик збалансованого розвитку в Україні», який реалізується проектом ПРООН/ГЕФ «Ініціативи громад щодо реалізації положень Конвенцій Ріо» в м. Корсунь-Шевченківський відбувся круглий стіл «Підготовка та реалізація програм розвитку населених пунктів на засадах збалансованого розвитку».

У засіданні круглого столу взяли участь голова Корсунь-Шевченківської районної ради Валерій Заболотній, депутати Корсунь-Шевченківської міської та районної рад, сільських рад, представники бізнесових структур, органів місцевого самоврядування, громадськості, працівники комунальної сфери, науковці та ЗМІ.

З вітальним словом виступила Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко,  яка зазначила, що розвиток міст має базуватися з урахуванням засад збалансованого розвитку. Це означає, що економічне зростання не може відбуватися всупереч інтересам довкілля.

Головний консультант проекту ПРООН/ГЕФ "Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніцмпальному секторі в Україні" Ігнатенко Олександр Павлович у своїй доповіді акцентував увагу на використанні сільскогосподарських та побутових відходів в мунуципальних цілях. Він зазначив, що за розрахунками експертів потенціал біомаси, яким Україна володіє для виробництва енергії, складає близько 27 млн. т у.п. на рік, з яких 12,2 млн. т. умовного палива на рік - це відходи сільського господарства та 10 млн. т. умовного палива на рік – енергетичних культур. Сьогодні Україна не в повній мірі використовує свій потенціал. Лише 10 % (2,7 млн. т. у.п.  на рік) від загального потенціалу біомаси іде на енергетичні потреби.

Він зауважив, що використання біоенергетичних ресурсів дасть змогу зменшити енергетичну залежність України, поліпшити кліматичні умови, використовувати місцеві ресурси, зменшити безробіття, збільшити податкові надходження, поліпшити торгівельно-платіжний баланс країни, а також поліпшити якість надання послуг з тепло- та гарячого водопостачання.

Related articles: