GENERAL NEWS

В Полтавській області висадили маточник енергетичної верби 16.05.2016

В рамках пілотного проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація ринку біоенергетичних технологій у  муніципальному секторі  в Україні» в селі Шилівка Решетилівського району Полтавської області було висаджено маточник із шведських сортів енергетичної верби у кількості 106 000 шт.

Саджанці були надані компанією «ECOSOLUM», яка має ліцензію від Шведської компанії Salixenergi на право виробництва та продажу на території України кращих сортів енергетичної верби.

Земельну ділянку, загальна площа якої склала 5 гектарів, попередньо підготовлено та  оброблено гербіцидами для попередження зростання бур’янів.

Проект «Висадка маточників енергетичної верби з метою забезпечення посадковим матеріалом Полтавської області» направлений на популяризацію вирощення енергоефективної верби та забезпечення посадковим матеріалом Полтавський регіон, та у свою чергу, буде сприяти розвитку та комерціалізації біоенергетичних технологій в Україні та підвищенню інвестиційної привабливості біоенергетики та регіону в цілому.

Саме той факт, що верба зростає більш 20 років, це дасть змогу  створити стабільну економічну нішу шляхом вирощування власної енергоефективної біомаси та забезпечити довгострокову сталість використання біомаси в муніципальному секторі України.

В рамках виконання проекту планується тісне співробітництво з місцевою громадою. Заплановано, що громада села Шилівка буде приймати участь у реалізації проекту, шляхом утворення ініціативної групи, яка у свою чергу після проходження навчання загальним правилам з висадки та подальшого нагляду за зростанням енергетичних рослин, буде активно приймати участь у виконанні усього циклу запланованих робіт.

Related articles: