GENERAL NEWS

В Закарпатській області висадили маточник енергетичної верби 18.05.2016

В рамках пілотного проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація ринку біоенергетичних технологій у  муніципальному секторі  в Україні» в селі Квасово Береговського району Закарпатської області було висаджено маточник із шведських сортів енергетичної верби у кількості 100 000 шт.

Саджанці були надані компанією «ECOSOLUM», яка має ліцензію від Шведської компанії Salixenergi на право виробництва та продажу на території України кращих сортів енергетичної верби.

Земельну ділянку, загальна площа якої склала 5 гектарів, попередньо підготовлено та  оброблено гербіцидами для попередження зростання бур’янів.

Проект «Висадка маточників енергетичної верби з метою забезпечення посадковим матеріалом Закарпатську область» направлений на популяризацію вирощення енергоефективної верби та забезпечення посадковим матеріалом західні регіони України, що у свою чергу, буде сприяти розвитку та комерціалізації біоенергетичних технологій в Україні, та підвищенню інвестиційної привабливості біоенергетики та регіону в цілому.

Саме той факт, що верба зростає більш 20 років, це дасть змогу  створити стабільну економічну нішу шляхом вирощування власної енергоефективної біомаси та забезпечити довгострокову сталість використання біомаси в муніципальному секторі України.

Поза сумнівом, позитивний вплив енергетичних культур на збереження та відтворення екосистем дають змогу позбутися проблем, пов’язаних із забрудненням довкілля. Проте, використання біомаси виправдано не тільки екологічно, а й, перш за все, економічно. Вартість теплової енергії при згорянні тріски з енергетичної верби практично в три рази менше в порівнянні з природним газом для промислових підприємств. Для розрахунку - 1 га плантації верби дає 60-90 тонн тріски в рік, що замінює за теплотворною здатністю приблизно 15-35 тис. кубометрів природного газу.

Related articles: