GENERAL NEWS

Відбулось ІІ засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використання біомаси 05.12.2017

4 грудня 2017 р. у приміщенні Мінприроди відбулось друге засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використання біомаси під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Миколи Кузьо та за підтримки проекту ПРООН.

У засіданні взяли участь представники проекту ПРООН, центральних органів виконавчої влади, громадськості, бізнесу та науки.

Міжвідомча робоча група розпочалась із виступу консультанта проекту ПРООН Ігоря Ковальова, який запропонував концепцію оптимізації державного управління та державного регулювання у сфері біоенергетики.

Голова Правління  Громадської Спілки "Біоенергетична Асоціація України" Георгій Гелетуха презентував учасникам робочої групи концептуальні підходи щодо використання порубкових залишків у якості біомаси.

Олександр Ігнатенко, Головний консультант проекту ПРООН, презентував учасникам робочої групи Методологію економічної та фінансової оцінки муніципальних проектів з використання біомаси для бюджетної підтримки.

Ольга Рябуха, консультант проекту ПРООН, презентувала розроблений проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Переліку видів діяльності, що відносяться до природоохоронних заходів» в частині віднесення до такого переліку діяльності з висаджування швидкоростучих енергетичних дерев (акація, верба, павлонія, тополя).

Під час обговорення учасниками робочої групи були висловлені пропозиції до представлених проектів, на підставі яких було прийнято рішення доопрацювати проекти з урахуванням цих пропозицій  та надати їх до наступного засідання, яке заплановано провести в кінці січня 2018 р.  

Разом з тим, на засіданні Міжвідомчої робочої групи були представлені  Практичні посібники з використання біомаси в якості палива в муніципальному секторі в Україні, які розроблені в рамках проекту ПРООН для проведення в регіонах інформаційної кампанії з пропагування використання біомаси в якості палива.

 

Related articles: