GENERAL NEWS

Відбулось ІV засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використання біомаси 30.03.2018

30 березня 2018 р. у приміщенні Мінприроди за підтримки проекту ПРООН відбулось четверте засідання Міжвідомчої робочої групи зі сприяння використання біомаси під головуванням заступника Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Миколи Кузьо.

У засіданні взяли участь представники проекту ПРООН, центральних органів виконавчої влади, громадськості, бізнесу та науки.

Четверте засідання було присвячене обговоренню питань щодо необхідності сплати екологічного податку при спалюванні біомаси, розгляду законопроектів «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо стимулювання використання біомаси» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння впровадженню біоенергетичних технологій», бар’єрам, які стримують розвиток та використання біомаси в Україні, а також продовженню дискусії щодо необхідності заборони спалювання порубкових залишків та їх використання у якості біомаси.

Крім цього, було заслухано стан погодження проекту наказу «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо методології економічної та фінансової оцінки муніципальних проектів з використання біомаси для бюджетної підтримки» та проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів»

Разом з тим, на засіданні Міжвідомчої робочої групи були схваленні та рекомендовані до використання посібники, розроблені IFC в рамках співпраці Групи Світового банку та ПРООН:

Розвиток муніципального Кредитування в Україні: міжнародний досвід та Рекомендації

Потенціал комерційного кредитування малого та середнього бізнесу у секторі проектів енергетичного використання біомаси

Методичні рекомендації для Муніципалітетів. Залучення банківського фінансування для виконання проектів з енергоефективності та відновлювальних джерел енергії

Related articles: